Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Kanada / Ontario

Provincija ili teritorija Kanade · provereno 20. oktobra 2026

Život: Ontario

Zvanični podaci za Ontario, naspram cele Kanade i ostalih 12 provincija i teritorija.

Broj stanovnika 16.262.121 1. jul 2026. · zvanična procena · Izvor

Imigrantsko stanovništvo

Imigranti

30,0%

stanovnika · 4.206.585 osoba

Kanada: 23,0% · 1. najviša od 13

Popis 2021 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika privatnih domaćinstava koji jesu ili su ikada bili primljeni imigranti (landed immigrants) ili stalni stanovnici.

Privremeni stanovnici (radne ili studentske dozvole) ne računaju se kao imigranti.

Doselili 2016–2021

4,2%

stanovnika · 584.680 osoba

Kanada: 3,7% · 3. najviša od 13

Popis 2021 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika koji su se doselili u pet godina pre popisa – gde su se novopridošli nedavno nastanili.

Već je star pet godina; popis 2026 će ga ažurirati.

Zločin iz mržnje

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Zločini iz mržnje prijavljeni policiji

13,1

na 100.000 stanovnika · 2.131 evidentirano

Kanada: 11,3 · 2. najviša od 8 objavljenih vrednosti

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Zločini iz mržnje koje je prijavila policija, na 100.000 stanovnika. PassPeers izračunava iz brojeva Statistics Canada i broja stanovnika na dan 1. jul 2025.

Statistics Canada grupiše četiri atlantske provincije i tri teritorije, pa one dele jedan podatak. Praksa prijavljivanja se razlikuje; na primer, nova jedinica za zločine iz mržnje u Halifaxu povećala je brojeve u Novoj Škotskoj.

Zločini iz mržnje usmereni na rasu ili etničko poreklo

6,6

na 100.000 stanovnika · 1.074 evidentirano

Kanada: 5,7 · 3. najviša od 8 objavljenih vrednosti

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Zločini iz mržnje motivisani rasom ili etničkim poreklom koje je prijavila policija, na 100.000 stanovnika.

Isto grupisanje i ista ograničenja prijavljivanja kao gore.

Evidentirani kriminal

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Stopa kriminala prijavljenog policiji

4.297

na 100.000 stanovnika

Kanada: 5.585 · 12. najviša od 13

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva kršenja Krivičnog zakonika (Criminal Code) koja je prijavila policija, bez saobraćajnih prekršaja, na 100.000 stanovnika.

Teritorije imaju malo stanovnika i mnogo veće stope, pa se nalaze na vrhu skale.

Stopa nasilnog kriminala

1.078

na 100.000 stanovnika

Kanada: 1.443 · 13. najviša od 13

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Nasilna kršenja Krivičnog zakonika (Criminal Code) koja je prijavila policija, na 100.000 stanovnika.

Obuhvata pretnje i uznemiravanje, kao i napad. Ista ograničenja kao gore.

Indeks težine kriminala

57,2

indeks, Kanada 2006 = 100

Kanada: 75,0 · 13. najviša od 13

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Mera Statistics Canada koja pokazuje koliko je kriminala prijavljeno policiji i koliko je ozbiljan: teža krivična dela imaju veću težinu. Kanada u 2006 = 100.

Indeks, a ne broj krivičnih dela.

Indeks težine nasilnog kriminala

74,9

indeks, Kanada 2006 = 100

Kanada: 97,2 · 12. najviša od 13

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Isti indeks, ali samo za nasilni kriminal. Kanada u 2006 = 100.

Indeks, a ne broj krivičnih dela.

Na putu? Naša sestrinska aplikacija Stay Safe koristi ovakve zvanične policijske podatke, područje po područje, u 40 zemalja.

Ne rangiramo regione kao „prijateljske" ili „neprijateljske". Nijedan pojedinačni broj ne može to reći, a podaci o nekom području ne opisuju ljude koje ćete sresti. Koristite ove podatke kao jedan od činilaca, pored poslova, stanovanja i ljudi koje tamo poznajete.

Najveći gradovi

Svi gradovi u Kanadi po broju stanovnika →

Ljudi iz vaše zemlje – Ontario

Najzastupljeniji ovde među 37 zemalja koje navodimo:

  1. Indija 632.090
  2. Kina 408.535
  3. Filipini 282.170
  4. Pakistan 172.595
  5. Iran 117.415
  6. Šri Lanka 115.785
  7. Vijetnam 94.660
  8. Poljska 90.210

Dan popisa: 11. maj 2021. Statistics Canada nasumično zaokružuje popisne brojeve na umnožak broja 5. Pogledajte sve provincije i teritorije na mapi →

Pobliže: evidentirani kriminal po područjima

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama. Mala područja s malo stanovnika mogu pokazivati veoma visoke stope zbog nekoliko slučajeva.

Toronto po četvrtima

158 četvrti Toronta · 1. jan – 31. dec 2025 · Izvor

Stope na 100.000 stanovnika onako kako ih objavljuje Toronto Police Service, na osnovu njegovih sopstvenih podataka o broju stanovnika u četvrtima. Po četvrtima se objavljuju samo ove grupe krivičnih dela; ukupan zbir ne postoji.

Svih 158 četvrti Toronta u tabeli
Toronto po četvrtima
Četvrti Toronta
Mimico-Queensway4.2091.01441,510132,832224,254
Yonge-Bay Corridor3.361560300,150552,292162,127
Downtown Yonge East2.361593143,336274,76975,619
Moss Park2.227655166,649350,210381,624
Kensington-Chinatown2.01846019344443101118,427
University1.741143133,911730,360182,615
Danforth1.56216068,37185,519263,527
Kennedy Park1.522288121,523158,530211,340
Playter Estates-Danforth1.40011859,35237,320249,221
West Hill1.32841998,331193,46114947
Clairlea-Birchmount1.3043994915189,558287,688
North St.James Town1.28230076,918153,83685,420
Oakridge1.27619957,79230,936160,325
York University Heights1.27442812843375,1126634,1213
Church-Wellesley1.26538093,228146,44446,614
Dufferin Grove1.225154111,314270,334111,314
Yorkdale-Glen Park1.213256146,831341,172492,6104
Black Creek1.20428051,61294,62225860
Wellington Place1.1704428231293,711197,937
Oakdale-Beverley Heights1.1622851593915538452,7111
South Parkdale1.14029968,618240,36372,519
Wexford/Maryvale1.128350125,739254,679425,5132
Glenfield-Jane Heights1.084345144,546113,136226,272
Annex1.08141680,531387,1149116,945
Rosedale-Moore Park1.08024986,820455,6105199,646
Cabbagetown-South St.James Town1.079141145,319321,34291,812
St Lawrence-East Bayfront-The Islands1.06047396,343163,57324,611
Humber Summit1.032135191,125397,452672,688
Corso Italia-Davenport99514191,713197,628197,628
Humbermede990,919471,514168,533439,286
Dovercourt Village974,912868,69236,131129,517
Rustic971,210119,2286,59211,622
Regent Park947,815983,514166,92895,416
Trinity-Bellwoods946,716258,410350,6607613
Roncesvalles939,515666,211252,942102,417
West Humber-Clairville933349152,457347,51301.321494
Junction Area908,114674,612304,849236,438
New Toronto903,211876,510183,724145,419
Harbourfront-CityPlace883,331248,117141,65056,620
Weston875,519431,67180,540239,253
Bendale-Glen Andrew871,8180222,846145,330464,996
Etobicoke City Centre844,4261187,758210,365601,8186
South Riverdale828,726369,322264,784217,469
Eglinton East825,821465,617150,539270,170
Ionview813,811691,21391,213140,320
Downsview811,1187125,829164,83833477
Cliffcrest803,6145127,523188,434271,649
Elms-Old Rexdale802,581138,714158,516485,549
East End-Danforth796,220051,813195,149147,337
Taylor-Massey788,713178,313144,524192,732
Mount Olive-Silverstone-Jamestown788,6272107,33755,119275,495
Woburn North768,922176,522180,952316,691
Scarborough Village763,5143106,820245,646277,652
O'Connor-Parkview755,615643,6977,516179,237
Rockcliffe-Smythe742,717974,718132,832157,738
Fort York-Liberty Village730,918823,36124,43246,712
Woodbine Corridor728,810021,93123,91765,69
Little Portugal726,913332,86180,433120,222
Wychwood722111264234,136188,629
Junction-Wallace Emerson7202003610230,46410830
Rexdale-Kipling718,780125,814170,719332,437
Yonge-Eglinton713,810595,21413620115,617
Newtonbrook West710,618894,525192,851442,2117
Beechborough-Greenbrook692,356148,312111,39247,220
Bendale South684,67995,311789294,734
Briar Hill-Belgravia684,511273,312207,834262,843
High Park North677,917343,111133,23474,519
Woodbine-Lumsden672,55823,2269,66173,915
Dorset Park672185112,631192,55335698
Greenwood-Coxwell671,110458,19135,521148,423
North Riverdale662,98181,810294,636106,413
Blake-Jones658,95448,8497,68146,412
Old East York655,36659,6699,310238,324
Palmerston-Little Italy654,692113,816256,236113,816
Birchcliffe-Cliffside648,516873,319181,447266,469
Morningside646,812556,91177,615217,342
Oakwood Village646,715212,83106,42520047
Thorncliffe Park63815283,920104,925377,790
Golfdale-Cedarbrae-Woburn637,619399,13089,227247,875
Malvern West635116125,92343,88366,867
Kingsview Village-The Westway632,815241,610116,628295,671
North Toronto626,812953,411174,9366814
Thistletown-Beaumond Heights623,768155,917100,91132135
Pelmo Park-Humberlea616,67871,19118,615371,547
St.Andrew-Windfields614,8115106,920384,972203,238
Weston-Pelham Park611,37457,8719023123,915
Brookhaven-Amesbury610,911762,712167,132193,237
Lansing-Westgate603,111049,39104,219224,841
Bay-Cloverhill601,914574,718286,46916,64
Flemingdon Park596157381060,716235,462
Victoria Village591,211620,44208,941285,456
West Queen West588,79151,88258,84084,113
Clanton Park584,1123952013328185,239
Broadview North583,2728,1197,212194,424
Long Branch577,97645,66182,524159,721
Highland Creek575,67844,36118,116243,533
Casa Loma564,97729,34322,84473,410
Don Valley Village563,31751033293,32920664
Mount Dennis562,18183,312124,918152,722
Willowdale West561,211951,911103,72289,619
Newtonbrook East55410160,31117031252,346
Fenside-Parkwoods553,213133,88118,228266,163
Caledonia-Fairbank552,35974,98121,713280,830
Runnymede-Bloor West Village5506181,19108,212306,634
Englemount-Lawrence539,913045,71113733149,536
The Beaches525,612525,26151,43616439
Parkwoods-O'Connor Hills520,97866,810200,330307,246
Kingsway South513,153293271,128125,913
Westminster-Branson512,314731,4959,217188,254
Yonge-Doris510,712370,61758,11499,624
Bathurst Manor510,29079,414113,420141,725
Avondale508,38430,35108,91866,611
Alderwood508,17369,610201,929222,732
Malvern East505,914480,82380,823224,864
Morningside Heights486,1130138,437149,640362,797
Humewood-Cedarvale471,67842,37211,63513322
Etobicoke West Mall468,66827,64110,316199,829
Hillcrest Village467,384166,930200,336116,821
Agincourt South-Malvern West46713394,827259,974273,978
High Park-Swansea465,812046,6122295989,323
Stonegate-Queensway465,613740,812217,564193,757
Humber Bay Shores455,512015,2494,92518649
Tam O'Shanter-Sullivan446,614396,831124,940209,267
Bayview Village439,513256,617176,453139,842
South Eglinton-Davisville43612624,271283758,817
Danforth East York434,58010,9286,916184,734
Keelesdale-Eglinton West418,353719110,514189,424
Forest Hill North412,3577,21159,12272,310
Humber Heights-Westmount405,64688,210114,613220,525
Banbury-Don Mills404,9132101,233248,581220,972
Guildwood399,44355,7655,7674,38
L'Amoreaux West3989687,121161,73922855
Eringate-Centennial-West Deane393,37929,96109,52223447
Islington389,610939,311293,182171,648
Maple Leaf379,64326,5379,5930935
Willowridge-Martingrove-Richview375,49551,413122,53132482
Pleasant View3756248,4890,71512721
Mount Pleasant East336,56610,2220440224,444
Milliken334,288197,552254,567607,7160
Markland Wood332,33896,211244,828174,920
Edenbridge-Humber Valley306,85753,810242,245231,543
East Willowdale295,15256,810198,635181,632
Centennial Scarborough292,64320,43190,528149,722
East L'Amoreaux288,66987,821234,256167,340
Henry Farm286,87351,1135514192,549
Bayview Woods-Steeles285,94057,28228,732142,920
West Rouge278,36344,21075,117446,2101
Agincourt North276,983106,83293,42832798
Yonge-St.Clair270,84225,843745864,510
Lawrence Park North265,54442,27235,33996,516
Lambton Baby Point243,82169,7634,8392,98
Princess-Rosethorn241,13080,410385,848184,923
Bedford Park-Nortown230,15859,51525063150,838
Steeles225,75854,51417946140,136
Leaside-Bennington212,94010,6218134298,156
Bridle Path-Sunnybrook-York Mills205,92451,56403,347197,423
Lawrence Park South200,23435,36288,549176,630
Forest Hill South196,52473,79327,440106,413

Mali brojevi ispod svake stope: broj evidentiranih slučajeva.

Obrisi: Toronto Police Service, Open Government Licence – Ontario, pojednostavljeno.

Metropolitanska područja – Ontario

15 metropolitanskih područja · 2025 · Izvor 1 Izvor 2

Samo popisna metropolitanska područja; ostatak provincije nije naveden. Ottawa-Gatineau se objavljuje u dva dela, po jedan za svaku provinciju.

Svih 15 metropolitanskih područja u tabeli
Metropolitanska područja – Ontario
Metropolitanska područja
Thunder Bay, Ontario8.3742.249114,1195,1
Peterborough, Ontario5.38691157,365,2
Brantford, Ontario5.3811.32872,198,2
Kitchener-Cambridge-Waterloo, Ontario5.0831.39766,885,1
London (Ontario)5.059983,466,079,6
Kingston, Ontario5.0051.04861,565,2
Belleville-Quinte West, Ontario4.9201.35363,181,4
Greater Sudbury, Ontario4.7061.17764,9106,5
Guelph, Ontario4.288931,257,875,0
Ottawa-Gatineau, deo u Ontariju4.212813,850,662,0
Windsor, Ontario4.203951,955,470,8
St. Catharines-Niagara, Ontario4.139984,753,869,8
Hamilton, Ontario4.0761.03054,868,8
Toronto, Ontario3.950986,755,071,6
Barrie, Ontario3.777811,946,955,9

Uporedite Ontario sa drugom provincijom ili teritorijom

Ontario naspram Kanade
PodatakOntarioKanada
Imigrantsko stanovništvo
Imigranti% stanovnika · Popis 202130,0%23,0%
Doselili 2016–2021% stanovnika · Popis 20214,2%3,7%
Zločin iz mržnje
Zločini iz mržnje prijavljeni policijina 100.000 stanovnika · 202513,111,3
Zločini iz mržnje usmereni na rasu ili etničko poreklona 100.000 stanovnika · 20256,65,7
Evidentirani kriminal
Stopa kriminala prijavljenog policijina 100.000 stanovnika · 20254.2975.585
Stopa nasilnog kriminalana 100.000 stanovnika · 20251.0781.443
Indeks težine kriminalaindeks, Kanada 2006 = 100 · 202557,275,0
Indeks težine nasilnog kriminalaindeks, Kanada 2006 = 100 · 202574,997,2

Razlike između dva regiona nisu presuda ni za jedan od njih. Pročitajte napomene uz svaki podatak iznad.

Ostale provincije i teritorije

Uporedite sve provincije i teritorije na mapi →

Putevi do licence u Kanadi