Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Kanada / Ontario

Provincija ili teritorija Kanade · provereno 20. oktobra 2026

Život: Ontario

Zvanični podaci za Ontario, naspram cele Kanade i ostalih 12 provincija i teritorija.

Broj stanovnika 16.262.121 1. jul 2026. · zvanična procena · Izvor

Imigrantsko stanovništvo

Imigranti

30,0%

stanovnika · 4.206.585 osoba

Kanada: 23,0% · 1. najviša od 13

Popis 2021 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika privatnih domaćinstava koji jesu ili su ikada bili primljeni imigranti (landed immigrants) ili stalni stanovnici.

Privremeni stanovnici (radne ili studentske dozvole) ne računaju se kao imigranti.

Doselili 2016–2021

4,2%

stanovnika · 584.680 osoba

Kanada: 3,7% · 3. najviša od 13

Popis 2021 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika koji su se doselili u pet godina pre popisa – gde su se novopridošli nedavno nastanili.

Već je star pet godina; popis 2026 će ga ažurirati.

Zločin iz mržnje

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Zločini iz mržnje prijavljeni policiji

13,1

na 100.000 stanovnika · 2.131 evidentirano

Kanada: 11,3 · 2. najviša od 8 objavljenih vrednosti

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Zločini iz mržnje koje je prijavila policija, na 100.000 stanovnika. PassPeers izračunava iz brojeva Statistics Canada i broja stanovnika na dan 1. jul 2025.

Statistics Canada grupiše četiri atlantske provincije i tri teritorije, pa one dele jedan podatak. Praksa prijavljivanja se razlikuje; na primer, nova jedinica za zločine iz mržnje u Halifaxu povećala je brojeve u Novoj Škotskoj.

Zločini iz mržnje usmereni na rasu ili etničko poreklo

6,6

na 100.000 stanovnika · 1.074 evidentirano

Kanada: 5,7 · 3. najviša od 8 objavljenih vrednosti

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Zločini iz mržnje motivisani rasom ili etničkim poreklom koje je prijavila policija, na 100.000 stanovnika.

Isto grupisanje i ista ograničenja prijavljivanja kao gore.

Evidentirani kriminal

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Stopa kriminala prijavljenog policiji

4.297

na 100.000 stanovnika

Kanada: 5.585 · 12. najviša od 13

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva kršenja Krivičnog zakonika (Criminal Code) koja je prijavila policija, bez saobraćajnih prekršaja, na 100.000 stanovnika.

Teritorije imaju malo stanovnika i mnogo veće stope, pa se nalaze na vrhu skale.

Stopa nasilnog kriminala

1.078

na 100.000 stanovnika

Kanada: 1.443 · 13. najviša od 13

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Nasilna kršenja Krivičnog zakonika (Criminal Code) koja je prijavila policija, na 100.000 stanovnika.

Obuhvata pretnje i uznemiravanje, kao i napad. Ista ograničenja kao gore.

Indeks težine kriminala

57,2

indeks, Kanada 2006 = 100

Kanada: 75,0 · 13. najviša od 13

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Mera Statistics Canada koja pokazuje koliko je kriminala prijavljeno policiji i koliko je ozbiljan: teža krivična dela imaju veću težinu. Kanada u 2006 = 100.

Indeks, a ne broj krivičnih dela.

Indeks težine nasilnog kriminala

74,9

indeks, Kanada 2006 = 100

Kanada: 97,2 · 12. najviša od 13

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Isti indeks, ali samo za nasilni kriminal. Kanada u 2006 = 100.

Indeks, a ne broj krivičnih dela.

Na putu? Naša sestrinska aplikacija Stay Safe koristi ovakve zvanične policijske podatke, područje po područje, u 40 zemalja.

Ne rangiramo regione kao „prijateljske" ili „neprijateljske". Nijedan pojedinačni broj ne može to reći, a podaci o nekom području ne opisuju ljude koje ćete sresti. Koristite ove podatke kao jedan od činilaca, pored poslova, stanovanja i ljudi koje tamo poznajete.

Najveći gradovi

Svi gradovi u Kanadi po broju stanovnika →

Ljudi iz vaše zemlje – Ontario

Najzastupljeniji ovde među 37 zemalja koje navodimo:

  1. Indija 632.090
  2. Kina 408.535
  3. Filipini 282.170
  4. Pakistan 172.595
  5. Iran 117.415
  6. Šri Lanka 115.785
  7. Vijetnam 94.660
  8. Poljska 90.210

Dan popisa: 11. maj 2021. Statistics Canada nasumično zaokružuje popisne brojeve na umnožak broja 5. Pogledajte sve provincije i teritorije na mapi →

Pobliže: evidentirani kriminal po područjima

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama. Mala područja s malo stanovnika mogu pokazivati veoma visoke stope zbog nekoliko slučajeva.

Toronto po četvrtima

158 četvrti Toronta · 1. jan – 31. dec 2025 · Izvor

Stope na 100.000 stanovnika onako kako ih objavljuje Toronto Police Service, na osnovu njegovih sopstvenih podataka o broju stanovnika u četvrtima. Po četvrtima se objavljuju samo ove grupe krivičnih dela; ukupan zbir ne postoji.

Svih 158 četvrti Toronta u tabeli
Toronto po četvrtima
Četvrti Toronta
Yonge-Bay Corridor3.361560300,150552,292162,127
Bendale-Glen Andrew871,8180222,846145,330464,996
Milliken334,288197,552254,567607,7160
Kensington-Chinatown2.01846019344443101118,427
Humber Summit1.032135191,125397,452672,688
Etobicoke City Centre844,4261187,758210,365601,8186
Hillcrest Village467,384166,930200,336116,821
Moss Park2.227655166,649350,210381,624
Oakdale-Beverley Heights1.1622851593915538452,7111
Thistletown-Beaumond Heights623,768155,917100,91132135
West Humber-Clairville933349152,457347,51301.321494
Beechborough-Greenbrook692,356148,312111,39247,220
Yorkdale-Glen Park1.213256146,831341,172492,6104
Cabbagetown-South St.James Town1.079141145,319321,34291,812
Glenfield-Jane Heights1.084345144,546113,136226,272
Downtown Yonge East2.361593143,336274,76975,619
Elms-Old Rexdale802,581138,714158,516485,549
Morningside Heights486,1130138,437149,640362,797
University1.741143133,911730,360182,615
York University Heights1.27442812843375,1126634,1213
Cliffcrest803,6145127,523188,434271,649
Malvern West635116125,92343,88366,867
Downsview811,1187125,829164,83833477
Rexdale-Kipling718,780125,814170,719332,437
Wexford/Maryvale1.128350125,739254,679425,5132
Kennedy Park1.522288121,523158,530211,340
Palmerston-Little Italy654,692113,816256,236113,816
Dorset Park672185112,631192,55335698
Dufferin Grove1.225154111,314270,334111,314
Mount Olive-Silverstone-Jamestown788,6272107,33755,119275,495
St.Andrew-Windfields614,8115106,920384,972203,238
Agincourt North276,983106,83293,42832798
Scarborough Village763,5143106,820245,646277,652
Don Valley Village563,31751033293,32920664
Banbury-Don Mills404,9132101,233248,581220,972
Golfdale-Cedarbrae-Woburn637,619399,13089,227247,875
West Hill1.32841998,331193,46114947
Tam O'Shanter-Sullivan446,614396,831124,940209,267
St Lawrence-East Bayfront-The Islands1.06047396,343163,57324,611
Markland Wood332,33896,211244,828174,920
Bendale South684,67995,311789294,734
Yonge-Eglinton713,810595,21413620115,617
Clanton Park584,1123952013328185,239
Agincourt South-Malvern West46713394,827259,974273,978
Newtonbrook West710,618894,525192,851442,2117
Church-Wellesley1.26538093,228146,44446,614
Corso Italia-Davenport99514191,713197,628197,628
Ionview813,811691,21391,213140,320
Humber Heights-Westmount405,64688,210114,613220,525
East L'Amoreaux288,66987,821234,256167,340
L'Amoreaux West3989687,121161,73922855
Rosedale-Moore Park1.08024986,820455,6105199,646
Thorncliffe Park63815283,920104,925377,790
Regent Park947,815983,514166,92895,416
Mount Dennis562,18183,312124,918152,722
Wellington Place1.1704428231293,711197,937
North Riverdale662,98181,810294,636106,413
Runnymede-Bloor West Village5506181,19108,212306,634
Malvern East505,914480,82380,823224,864
Annex1.08141680,531387,1149116,945
Princess-Rosethorn241,13080,410385,848184,923
Bathurst Manor510,29079,414113,420141,725
Taylor-Massey788,713178,313144,524192,732
North St.James Town1.28230076,918153,83685,420
New Toronto903,211876,510183,724145,419
Woburn North768,922176,522180,952316,691
Caledonia-Fairbank552,35974,98121,713280,830
Bay-Cloverhill601,914574,718286,46916,64
Rockcliffe-Smythe742,717974,718132,832157,738
Junction Area908,114674,612304,849236,438
Forest Hill South196,52473,79327,440106,413
Birchcliffe-Cliffside648,516873,319181,447266,469
Briar Hill-Belgravia684,511273,312207,834262,843
Humbermede990,919471,514168,533439,286
Pelmo Park-Humberlea616,67871,19118,615371,547
Keelesdale-Eglinton West418,353719110,514189,424
Yonge-Doris510,712370,61758,11499,624
Lambton Baby Point243,82169,7634,8392,98
Alderwood508,17369,610201,929222,732
South Riverdale828,726369,322264,784217,469
Dovercourt Village974,912868,69236,131129,517
South Parkdale1.14029968,618240,36372,519
Danforth1.56216068,37185,519263,527
Parkwoods-O'Connor Hills520,97866,810200,330307,246
Roncesvalles939,515666,211252,942102,417
Eglinton East825,821465,617150,539270,170
Brookhaven-Amesbury610,911762,712167,132193,237
Newtonbrook East55410160,31117031252,346
Old East York655,36659,6699,310238,324
Bedford Park-Nortown230,15859,51525063150,838
Playter Estates-Danforth1.40011859,35237,320249,221
Trinity-Bellwoods946,716258,410350,6607613
Greenwood-Coxwell671,110458,19135,521148,423
Weston-Pelham Park611,37457,8719023123,915
Oakridge1.27619957,79230,936160,325
Bayview Woods-Steeles285,94057,28228,732142,920
Morningside646,812556,91177,615217,342
East Willowdale295,15256,810198,635181,632
Bayview Village439,513256,617176,453139,842
Guildwood399,44355,7655,7674,38
Steeles225,75854,51417946140,136
Edenbridge-Humber Valley306,85753,810242,245231,543
North Toronto626,812953,411174,9366814
Willowdale West561,211951,911103,72289,619
East End-Danforth796,220051,813195,149147,337
West Queen West588,79151,88258,84084,113
Black Creek1.20428051,61294,62225860
Bridle Path-Sunnybrook-York Mills205,92451,56403,347197,423
Willowridge-Martingrove-Richview375,49551,413122,53132482
Henry Farm286,87351,1135514192,549
Lansing-Westgate603,111049,39104,219224,841
Clairlea-Birchmount1.3043994915189,558287,688
Blake-Jones658,95448,8497,68146,412
Pleasant View3756248,4890,71512721
Harbourfront-CityPlace883,331248,117141,65056,620
High Park-Swansea465,812046,6122295989,323
Englemount-Lawrence539,913045,71113733149,536
Long Branch577,97645,66182,524159,721
Highland Creek575,67844,36118,116243,533
West Rouge278,36344,21075,117446,2101
O'Connor-Parkview755,615643,6977,516179,237
High Park North677,917343,111133,23474,519
Humewood-Cedarvale471,67842,37211,63513322
Lawrence Park North265,54442,27235,33996,516
Kingsview Village-The Westway632,815241,610116,628295,671
Mimico-Queensway4.2091.01441,510132,832224,254
Stonegate-Queensway465,613740,812217,564193,757
Islington389,610939,311293,182171,648
Flemingdon Park596157381060,716235,462
Junction-Wallace Emerson7202003610230,46410830
Lawrence Park South200,23435,36288,549176,630
Fenside-Parkwoods553,213133,88118,228266,163
Little Portugal726,913332,86180,433120,222
Weston875,519431,67180,540239,253
Westminster-Branson512,314731,4959,217188,254
Avondale508,38430,35108,91866,611
Eringate-Centennial-West Deane393,37929,96109,52223447
Casa Loma564,97729,34322,84473,410
Kingsway South513,153293271,128125,913
Etobicoke West Mall468,66827,64110,316199,829
Maple Leaf379,64326,5379,5930935
Wychwood722111264234,136188,629
Yonge-St.Clair270,84225,843745864,510
The Beaches525,612525,26151,43616439
South Eglinton-Davisville43612624,271283758,817
Fort York-Liberty Village730,918823,36124,43246,712
Woodbine-Lumsden672,55823,2269,66173,915
Woodbine Corridor728,810021,93123,91765,69
Centennial Scarborough292,64320,43190,528149,722
Victoria Village591,211620,44208,941285,456
Rustic971,210119,2286,59211,622
Humber Bay Shores455,512015,2494,92518649
Oakwood Village646,715212,83106,42520047
Danforth East York434,58010,9286,916184,734
Leaside-Bennington212,94010,6218134298,156
Mount Pleasant East336,56610,2220440224,444
Broadview North583,2728,1197,212194,424
Forest Hill North412,3577,21159,12272,310

Mali brojevi ispod svake stope: broj evidentiranih slučajeva.

Obrisi: Toronto Police Service, Open Government Licence – Ontario, pojednostavljeno.

Metropolitanska područja – Ontario

15 metropolitanskih područja · 2025 · Izvor 1 Izvor 2

Samo popisna metropolitanska područja; ostatak provincije nije naveden. Ottawa-Gatineau se objavljuje u dva dela, po jedan za svaku provinciju.

Svih 15 metropolitanskih područja u tabeli
Metropolitanska područja – Ontario
Metropolitanska područja
Thunder Bay, Ontario8.3742.249114,1195,1
Peterborough, Ontario5.38691157,365,2
Brantford, Ontario5.3811.32872,198,2
Kitchener-Cambridge-Waterloo, Ontario5.0831.39766,885,1
London (Ontario)5.059983,466,079,6
Kingston, Ontario5.0051.04861,565,2
Belleville-Quinte West, Ontario4.9201.35363,181,4
Greater Sudbury, Ontario4.7061.17764,9106,5
Guelph, Ontario4.288931,257,875,0
Ottawa-Gatineau, deo u Ontariju4.212813,850,662,0
Windsor, Ontario4.203951,955,470,8
St. Catharines-Niagara, Ontario4.139984,753,869,8
Hamilton, Ontario4.0761.03054,868,8
Toronto, Ontario3.950986,755,071,6
Barrie, Ontario3.777811,946,955,9

Uporedite Ontario sa drugom provincijom ili teritorijom

Ontario naspram Kanade
PodatakOntarioKanada
Imigrantsko stanovništvo
Imigranti% stanovnika · Popis 202130,0%23,0%
Doselili 2016–2021% stanovnika · Popis 20214,2%3,7%
Zločin iz mržnje
Zločini iz mržnje prijavljeni policijina 100.000 stanovnika · 202513,111,3
Zločini iz mržnje usmereni na rasu ili etničko poreklona 100.000 stanovnika · 20256,65,7
Evidentirani kriminal
Stopa kriminala prijavljenog policijina 100.000 stanovnika · 20254.2975.585
Stopa nasilnog kriminalana 100.000 stanovnika · 20251.0781.443
Indeks težine kriminalaindeks, Kanada 2006 = 100 · 202557,275,0
Indeks težine nasilnog kriminalaindeks, Kanada 2006 = 100 · 202574,997,2

Razlike između dva regiona nisu presuda ni za jedan od njih. Pročitajte napomene uz svaki podatak iznad.

Ostale provincije i teritorije

Uporedite sve provincije i teritorije na mapi →

Putevi do licence u Kanadi