Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / SAD

51 saveznih zemalja · zvanični podaci · provereno 20. oktobra 2026

Gde živeti: SAD

Otprilike svaki sedmi stanovnik SAD rođen je u inostranstvu, ali udeo se kreće od oko 2% u Montani i Zapadnoj Virdžiniji do više od četvrtine u Kaliforniji.

Uporedite savezne zemlje

Izaberite grupu, pa podatak kojim će se obojiti mapa. Tamnije znači veća vrednost – ne bolje ili gore. Pređite mišem, dodirnite ili tasterom Tab dođite do regiona da biste videli sve njegove podatke; izaberite ga za njegovu stranicu.

Rođeni u inostranstvu · % stanovnika · 2024 Izvor

Šta govori Udeo stanovnika rođenih izvan Sjedinjenih Država (American Community Survey, procene za 1 godina).

Šta ne govori Procena na osnovu ankete sa marginom greške, većom za male savezne države. Ne govori ništa o pravnom statusu ili državljanstvu.

Broj stanovnika

Najnovije zvanične procene, od najvećih.

Savezne države SAD po broju stanovnika
#Savezna zemljaBroj stanovnikaUdeo u zemlji
1Kalifornija39.355.30911,5%
2Teksas31.709.8219,3%
3Florida23.462.5186,9%
4Njujork20.002.4275,9%
5Pensilvanija13.059.4323,8%
6Ilinois12.719.1413,7%
7Ohajo11.900.5103,5%
8Džordžija11.302.7483,3%
9Severna Karolina11.197.9683,3%
10Mičigen10.127.8843,0%
11Nju Džersi9.548.2152,8%
12Virdžinija8.880.1072,6%
13Vašington8.001.0202,3%
14Arizona7.623.8182,2%
15Tenesi7.315.0762,1%
16Masačusets7.154.0842,1%
17Indijana6.973.3332,0%
18Misuri6.270.5411,8%
19Merilend6.265.3471,8%
20Kolorado