Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Kanada

13 provincija i teritorija · zvanični podaci · provereno 20. oktobra 2026

Gde živeti: Kanada

Skoro četvrtina stanovnika Kanade su imigranti. Ontario i Britanska Kolumbija imaju najveće udele, a atlantske provincije i Nunavut najmanje.

Uporedite provincije i teritorije

Izaberite grupu, pa podatak kojim će se obojiti mapa. Tamnije znači veća vrednost – ne bolje ili gore. Pređite mišem, dodirnite ili tasterom Tab dođite do regiona da biste videli sve njegove podatke; izaberite ga za njegovu stranicu.

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Stopa nasilnog kriminala · na 100.000 stanovnika · 2025 Izvor

Šta govori Nasilna kršenja Krivičnog zakonika (Criminal Code) koja je prijavila policija, na 100.000 stanovnika.

Šta ne govori Obuhvata pretnje i uznemiravanje, kao i napad. Ista ograničenja kao gore.

Broj stanovnika

Najnovije zvanične procene, od najvećih.

Kanadske provincije i teritorije po broju stanovnika
#Provincija ili teritorijaBroj stanovnikaUdeo u zemlji
1Ontario16.262.12138,9%
2Kvebek9.067.11421,7%
3Britanska Kolumbija5.710.59813,7%
4Alberta5.101.05012,2%
5Manitoba1.517.3793,6%
6Saskačevan1.278.4023,1%
7Nova Škotska1.103.4192,6%
8Nju Brunsvik883.5222,1%
9Njufaundlend i Labrador552.4621,3%
10Ostrvo princa Edvarda182.9890,4%
11Jukon50.3560,1%
12Severozapadne teritorije45.9040,1%
13Nunavut43.0910,1%
Kanada41.798.407100%

1. jul 2026. · zvanična procena · Statistics Canada – Tabela 17-10-0009-01 Procene broja stanovnika, tromesečne

Najveći gradovi u Kanadi po broju stanovnika →

Ljudi iz vaše zemlje

Izaberite svoju zemlju rođenja da biste videli gde u Kanadi žive ljudi iz nje – kao broj i na 1.000 stanovnika.

Dan popisa: 11. maj 2021. Statistics Canada nasumično zaokružuje popisne brojeve na umnožak broja 5.

Svi podaci jedni pored drugih

Izaberite naslov kolone da biste sortirali. Filterom suzite listu – regioni izvan vašeg opsega bledi su i na mapi.

Filtriraj regione
Imigranti %
Doselili 2016–2021 %
Zločini iz mržnje prijavljeni policiji na 100k
Zločini iz mržnje usmereni na rasu ili etničko poreklo na 100k
Stopa kriminala prijavljenog policiji na 100k
Stopa nasilnog kriminala na 100k
Indeks težine kriminala indeks
Indeks težine nasilnog kriminala indeks

Kanada: podaci po provinciji ili teritoriji
Imigrantsko stanovništvoZločin iz mržnjeEvidentirani kriminal
Provincija ili teritorija
Nunavut3,2%0,7%10,9*8,0*57.61714.702461,2719,0
Severozapadne teritorije10,3%2,0%10,9*8,0*49.53711.630485,9556,3
Jukon13,6%2,8%