Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Australija

8 saveznih država i teritorija · zvanični podaci · provereno 20. oktobra 2026

Gde živeti: Australija

Više od četvrtine Australijanaca rođeno je u inostranstvu. Zapadna Australija i Viktorija imaju najveće udele, Tasmanija najmanji.

Uporedite savezne države i teritorije

Izaberite grupu, pa podatak kojim će se obojiti mapa. Tamnije znači veća vrednost – ne bolje ili gore. Pređite mišem, dodirnite ili tasterom Tab dođite do regiona da biste videli sve njegove podatke; izaberite ga za njegovu stranicu.

Rođeni u inostranstvu · % stanovnika · Popis 2021 Izvor

Šta govori Udeo osoba obuhvaćenih popisom koje su rođene izvan Australije.

Šta ne govori Osobe koje nisu navele mesto rođenja ulaze u ukupan broj, ali se ne računaju kao rođene u inostranstvu.

Broj stanovnika

Najnovije zvanične procene, od najvećih.

Australijske savezne države i teritorije po broju stanovnika
#Savezna država ili teritorijaBroj stanovnikaUdeo u zemlji
1Novi Južni Vels8.670.10531,1%
2Viktorija7.154.22125,6%
3Kvinslend5.739.46120,6%
4Zapadna Australija3.096.22211,1%
5Južna Australija1.916.8366,9%
6Tasmanija580.6912,1%
7Teritorija glavnog grada Australije489.6681,8%
8Severna teritorija268.8991,0%
Australija27.921.150100%

mart 2026. · zvanična procena · ABS – Stanovništvo države, saveznih država i teritorija (procenjeni broj stalnih stanovnika)

Najveći gradovi u Australiji po broju stanovnika →

Ljudi iz vaše zemlje

Izaberite svoju zemlju rođenja da vidite gde u Australiji žive ljudi iz nje – kao broj i na 1.000 stanovnika.