Svi odeljci Moj nalog
SR

Gradovi / Australija

30. jun 2025 · zvanični podaci

Najveći gradovi u Australiji

Velike prestonice i urbana područja sa 100.000 ili više stanovnika.

Najveći gradovi u Australiji
#GradSavezna država ili teritorijaBroj stanovnikaPromena za godinu danaRođeni u inostranstvu
1SidnejNovi Južni Vels5.638.830+1,4%38,6%
2MelburnViktorija5.435.590+2,0%35,7%
3BrizbejnKvinslend2.833.524+2,1%27,2%
4PertZapadna Australija2.452.765+2,4%36,0%
5AdelejdJužna Australija1.491.015+1,3%27,6%
6Gold Koust–Tvid HedzKvinslend761.634+1,6%27,8%
7Njukasl–MejtlandNovi Južni Vels541.634+1,3%11,3%
8KanberaTeritorija glavnog grada Australije484.630+1,3%28,8%
9Sanšajn KoustKvinslend424.741+1,9%21,1%
10VolongongNovi Južni Vels322.343+1,1%19,5%
11DžilongViktorija314.381+2,1%17,2%
12HobartTasmanija255.250+0,2%18,9%
13TaunsvilKvinslend190.551+0,9%14,1%
14KernsKvinslend164.149+0,9%23,3%
15DarvinSeverna teritorija159.284+1,7%27,8%
16TuvumbaKvinslend153.781+1,3%15,1%
17BalaratViktorija120.939+1,8%11,4%
18BendigoViktorija106.493+0,8%10,0%
19Olberi–VodongaNovi Južni Vels102.435+1,2%12,1%

Broj stanovnika: 30. jun 2025. Promena za godinu dana: 30. jun 2024 → 30. jun 2025. Rođeni u inostranstvu: Popis 2021.

Ostale zemlje

Sve savezne države i teritorije Australije na mapi →