Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Nemačka / Rajnland-Pfalc

Savezna zemlja Nemačke · provereno 20. oktobra 2026

Život: Rajnland-Pfalc

Rajnland-Pfalc

Zvanični podaci za Rajnland-Pfalc, naspram cele Nemačke i ostalih 15 saveznih zemalja.

Broj stanovnika 4.123.022 31. decembar 2025. · zvanična procena · Izvor

Imigrantsko stanovništvo

Strani državljani

14,0%

stanovnika · 575.883 osoba

Nemačka: 14,9% · 9. najviša od 16

31. dec 2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika koji nemaju nemačko državljanstvo. Veći udeo obično znači veće međunarodne zajednice i više usluga prilagođenih stranim stanovnicima.

Naturalizovani Nemci se ne računaju. Podatak ništa ne govori o tome koliko ćete se osećati dobrodošlo.

Doseljeni u Nemačku iz inostranstva

19,7%

stanovnika

Nemačka: 19,8% · 8. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika privatnih domaćinstava koji su rođeni u inostranstvu i sami su se doselili u Nemačku (Mikropopis, „Eingewanderte“), bez obzira na pasoš.

Anketa na uzorku (prvi rezultati); osobe u zajedničkom smeštaju nisu uključene.

Zločin iz mržnje

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Nasilni zločini iz mržnje desnog spektra

1,6

na 100.000 stanovnika · 68 evidentirano

Nemačka: 1,5 · 8. najviša od 16

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Nasilna dela koja je policija evidentirala kao politički motivisana desničarskim stavovima i kao zločine iz mržnje, na 100.000 stanovnika. PassPeers izračunava iz spiska slučajeva Savezne vlade (dokument Bundestaga 21/5639) i broja stanovnika prema Destatisu na dan 31. dec 2025.

Samo krivična dela prijavljena policiji i tako klasifikovana. Zločini iz mržnje iz drugih motiva nisu uključeni, mnogi incidenti se nikada ne prijave, a male savezne zemlje se iz godine u godinu jako menjaju.

Politički motivisana krivična dela desnog spektra

35

na 100.000 stanovnika

Nemačka: 51 · 13. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva dela koja je policija ocenila kao politički motivisana desničarskim stavovima, na 100.000 stanovnika, kako ih objavljuje Savezna vlada. U 2025. godini 74% ksenofobnih krivičnih dela evidentiranih u Nemačkoj spadalo je u ovu kategoriju (BKA).

Obuhvata dela propagande, štetu i uvrede, a ne samo dela protiv ljudi. To nije mera toga kako ljudi u nekoj saveznoj zemlji glasaju ili razmišljaju.

Evidentirani kriminal

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Evidentirani kriminal

5.427

na 100.000 stanovnika · 224.126 evidentirano

Nemačka: 6.591 · 14. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva krivična dela koja je evidentirala policija, na 100.000 stanovnika – BKA-ov pokazatelj učestalosti (Häufigkeitszahl) iz Policijske kriminalne statistike (PKS).

Krivična dela se broje tamo gde se dogode, pa gradovi-države s mnogo dnevnih migranata i posetilaca pokazuju više stope. Obuhvata dela poput vožnje bez karte, posedovanja droge i kršenja propisa o boravku. Neprijavljeni kriminal nije obuhvaćen.

Nasilni kriminal

207,8

na 100.000 stanovnika · 8.580 evidentirano

Nemačka: 254,1 · 14. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Dela koja PKS grupiše kao nasilni kriminal (Gewaltkriminalität – na primer razbojništvo, teška telesna povreda, silovanje i ubistvo), na 100.000 stanovnika.

Laka telesna povreda nije deo ove grupe. Ista pravila brojanja kao gore.

Na putu? Naša sestrinska aplikacija Stay Safe koristi ovakve zvanične policijske podatke, područje po područje, u 40 zemalja.

Savezna kriminalistička policija (BKA) objavljuje zločine iz mržnje samo za Nemačku u celini, pa podaci po saveznim zemljama ovde potiču iz odgovora Savezne vlade na poslaničko pitanje, koji obuhvata samo kriminal motivisan desničarskim stavovima.

PKS objavljuje i tabele po okruzima (Kreis) i gradovima; ova mapa prikazuje 16 saveznih zemalja.

Ne rangiramo regione kao „prijateljske" ili „neprijateljske". Nijedan pojedinačni broj ne može to reći, a podaci o nekom području ne opisuju ljude koje ćete sresti. Koristite ove podatke kao jedan od činilaca, pored poslova, stanovanja i ljudi koje tamo poznajete.

Najveći gradovi

Svi gradovi u Nemačkoj po broju stanovnika →

Ljudi iz vaše zemlje – Rajnland-Pfalc

Najzastupljeniji ovde među 37 zemalja koje navodimo (prema državljanstvu):

  1. Turska 62.250
  2. Ukrajina 60.590
  3. Rumunija 51.165
  4. Sirija 48.700
  5. Poljska 41.310
  6. Avganistan 21.310
  7. Indija 10.650
  8. Rusija 10.320

Nemačka broji državljanstvo, a ne mesto rođenja: osobe koje su postale nemački državljani nisu uključene, a deca rođena u Nemačkoj sa stranim pasošem jesu. Vrednost na 1.000 izračunava PassPeers iz broja iz registra i broja stanovnika prema Destatisu na dan 30. nov 2025. Pogledajte sve savezne zemlje na mapi →

Pobliže: evidentirani kriminal po područjima

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama. Mala područja s malo stanovnika mogu pokazivati veoma visoke stope zbog nekoliko slučajeva.

Evidentirani kriminal po okruzima – Rajnland-Pfalc

36 okruga · 1. jan – 31. dec 2025 · Izvor

Stope na 100.000 stanovnika (Häufigkeitszahl) onako kako ih objavljuje BKA. Gradovi su zasebni okruzi, pa se ističu u odnosu na okolne ruralne okruge: krivična dela se broje tamo gde se dogode, uključujući ona usmerena na dnevne migrante i posetioce.

Svih 36 okruga u tabeli
Evidentirani kriminal po okruzima – Rajnland-Pfalc
Okruzi
Speyer grad10.8145.360381,3189
Trir grad10.52710.984375,7392
Kajzerslautern grad10.49910.544474476
Koblenc grad9.05610.267373,1423
Ludwigshafen am Rhein grad8.48015.029464,4823
Landau in der Pfalz grad8.3574.029346,4167
Pirmasens grad7.9833.174407,4162
Frankenthal (Pfalz) grad7.4123.568319,9154
Worms grad6.9055.990305,5265
Neustadt an der Weinstraße grad6.7263.561251,2133
Majnc grad6.60014.829262,6590
Zweibrücken grad6.3802.126177,159
Birkenfeld okrug5.1014.214242,1200
Bad Dürkheim okrug5.0706.810202,5272
Germersheim okrug5.0576.644169,7223
Eifelkreis Bitburg-Prüm okrug4.8774.867156,3156
Neuwied okrug4.8639.194179,3339
Ahrweiler okrug4.7616.158135,3175
Rhein-Hunsrück-Kreis okrug4.6865.000130,3139
Bad Kreuznach okrug4.5597.510191,2315
Altenkirchen (Westerwald) okrug4.5335.989178,6236
Kusel okrug4.4703.099158,7110
Rhein-Lahn-Kreis okrug4.3605.475160,8202
Westerwaldkreis okrug4.3599.057141,5294
Bernkastel-Wittlich okrug4.3044.871129146
Mayen-Koblenz okrug4.2679.269161,6351
Südliche Weinstraße okrug4.2254.775147,7167
Donnersbergkreis okrug4.1633.113214160
Trier-Saarburg okrug4.0866.086104,1155
Rhein-Pfalz-Kreis okrug4.0776.355161,7252
Kajzerslautern okrug4.0644.322120,4128
Vulkaneifel okrug3.9402.337146,787
Mainz-Bingen okrug3.8798.008139287
Alzey-Worms okrug3.7784.958136,4179
Cochem-Zell okrug3.4882.149121,775
Südwestpfalz okrug2.8882.59897,888

Mali brojevi ispod svake stope: broj evidentiranih slučajeva.

Obrisi okruga © GeoBasis-DE / BKG, Datenlizenz Deutschland – Namensnennung 2.0 (preko opendatasoft georef-germany-kreis), pojednostavljeno.

Uporedite Rajnland-Pfalc sa drugom saveznom zemljom

Rajnland-Pfalc naspram Nemačke
PodatakRajnland-PfalcNemačka
Imigrantsko stanovništvo
Strani državljani% stanovnika · 31. dec 202514,0%14,9%
Doseljeni u Nemačku iz inostranstva% stanovnika · 202519,7%19,8%
Zločin iz mržnje
Nasilni zločini iz mržnje desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20251,61,5
Politički motivisana krivična dela desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20253551
Evidentirani kriminal
Evidentirani kriminalna 100.000 stanovnika · 20255.4276.591
Nasilni kriminalna 100.000 stanovnika · 2025207,8254,1

Razlike između dva regiona nisu presuda ni za jedan od njih. Pročitajte napomene uz svaki podatak iznad.

Ostale savezne zemlje

Uporedite sve savezne zemlje na mapi →

Putevi do licence u Nemačkoj