Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Nemačka / Bavarska

Savezna zemlja Nemačke · provereno 20. oktobra 2026

Život: Bavarska

Bavarska

Zvanični podaci za Bavarska, naspram cele Nemačke i ostalih 15 saveznih zemalja.

Broj stanovnika 13.245.503 31. decembar 2025. · zvanična procena · Izvor

Imigrantsko stanovništvo

Strani državljani

15,5%

stanovnika · 2.056.670 osoba

Nemačka: 14,9% · 7. najviša od 16

31. dec 2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika koji nemaju nemačko državljanstvo. Veći udeo obično znači veće međunarodne zajednice i više usluga prilagođenih stranim stanovnicima.

Naturalizovani Nemci se ne računaju. Podatak ništa ne govori o tome koliko ćete se osećati dobrodošlo.

Doseljeni u Nemačku iz inostranstva

20,4%

stanovnika

Nemačka: 19,8% · 7. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika privatnih domaćinstava koji su rođeni u inostranstvu i sami su se doselili u Nemačku (Mikropopis, „Eingewanderte“), bez obzira na pasoš.

Anketa na uzorku (prvi rezultati); osobe u zajedničkom smeštaju nisu uključene.

Zločin iz mržnje

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Nasilni zločini iz mržnje desnog spektra

0,8

na 100.000 stanovnika · 109 evidentirano

Nemačka: 1,5 · 14. najviša od 16

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Nasilna dela koja je policija evidentirala kao politički motivisana desničarskim stavovima i kao zločine iz mržnje, na 100.000 stanovnika. PassPeers izračunava iz spiska slučajeva Savezne vlade (dokument Bundestaga 21/5639) i broja stanovnika prema Destatisu na dan 31. dec 2025.

Samo krivična dela prijavljena policiji i tako klasifikovana. Zločini iz mržnje iz drugih motiva nisu uključeni, mnogi incidenti se nikada ne prijave, a male savezne zemlje se iz godine u godinu jako menjaju.

Politički motivisana krivična dela desnog spektra

28

na 100.000 stanovnika

Nemačka: 51 · 15. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva dela koja je policija ocenila kao politički motivisana desničarskim stavovima, na 100.000 stanovnika, kako ih objavljuje Savezna vlada. U 2025. godini 74% ksenofobnih krivičnih dela evidentiranih u Nemačkoj spadalo je u ovu kategoriju (BKA).

Obuhvata dela propagande, štetu i uvrede, a ne samo dela protiv ljudi. To nije mera toga kako ljudi u nekoj saveznoj zemlji glasaju ili razmišljaju.

Evidentirani kriminal

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Evidentirani kriminal

4.371

na 100.000 stanovnika · 579.115 evidentirano

Nemačka: 6.591 · 16. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva krivična dela koja je evidentirala policija, na 100.000 stanovnika – BKA-ov pokazatelj učestalosti (Häufigkeitszahl) iz Policijske kriminalne statistike (PKS).

Krivična dela se broje tamo gde se dogode, pa gradovi-države s mnogo dnevnih migranata i posetilaca pokazuju više stope. Obuhvata dela poput vožnje bez karte, posedovanja droge i kršenja propisa o boravku. Neprijavljeni kriminal nije obuhvaćen.

Nasilni kriminal

163,5

na 100.000 stanovnika · 21.667 evidentirano

Nemačka: 254,1 · 16. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Dela koja PKS grupiše kao nasilni kriminal (Gewaltkriminalität – na primer razbojništvo, teška telesna povreda, silovanje i ubistvo), na 100.000 stanovnika.

Laka telesna povreda nije deo ove grupe. Ista pravila brojanja kao gore.

Na putu? Naša sestrinska aplikacija Stay Safe koristi ovakve zvanične policijske podatke, područje po područje, u 40 zemalja.

Savezna kriminalistička policija (BKA) objavljuje zločine iz mržnje samo za Nemačku u celini, pa podaci po saveznim zemljama ovde potiču iz odgovora Savezne vlade na poslaničko pitanje, koji obuhvata samo kriminal motivisan desničarskim stavovima.

PKS objavljuje i tabele po okruzima (Kreis) i gradovima; ova mapa prikazuje 16 saveznih zemalja.

Ne rangiramo regione kao „prijateljske" ili „neprijateljske". Nijedan pojedinačni broj ne može to reći, a podaci o nekom području ne opisuju ljude koje ćete sresti. Koristite ove podatke kao jedan od činilaca, pored poslova, stanovanja i ljudi koje tamo poznajete.

Najveći gradovi

Svi gradovi u Nemačkoj po broju stanovnika →

Ljudi iz vaše zemlje – Bavarska

Najzastupljeniji ovde među 37 zemalja koje navodimo (prema državljanstvu):

  1. Ukrajina 213.075
  2. Rumunija 210.560
  3. Turska 193.605
  4. Poljska 112.535
  5. Sirija 88.860
  6. Indija 63.130
  7. Avganistan 61.580
  8. Rusija 43.305

Nemačka broji državljanstvo, a ne mesto rođenja: osobe koje su postale nemački državljani nisu uključene, a deca rođena u Nemačkoj sa stranim pasošem jesu. Vrednost na 1.000 izračunava PassPeers iz broja iz registra i broja stanovnika prema Destatisu na dan 30. nov 2025. Pogledajte sve savezne zemlje na mapi →

Pobliže: evidentirani kriminal po područjima

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama. Mala područja s malo stanovnika mogu pokazivati veoma visoke stope zbog nekoliko slučajeva.

Evidentirani kriminal po okruzima – Bavarska

96 okruga · 1. jan – 31. dec 2025 · Izvor

Stope na 100.000 stanovnika (Häufigkeitszahl) onako kako ih objavljuje BKA. Gradovi su zasebni okruzi, pa se ističu u odnosu na okolne ruralne okruge: krivična dela se broje tamo gde se dogode, uključujući ona usmerena na dnevne migrante i posetioce.

Svih 96 okruga u tabeli
Evidentirani kriminal po okruzima – Bavarska
Okruzi
Schweinfurt grad9.1064.961420,3229
Passau grad9.0954.824288,5153
Regenzburg grad8.62413.056403,6611
Hof grad8.3673.914408,3191
Bamberg grad8.1886.317250,2193
Berchtesgadener Land okrug8.1168.545114,9121
Aschaffenburg grad8.0165.859322,9236
Rosenheim grad8.0055.225281,9184
Nürnberg grad7.20638.154329,41.744
Vircburg grad7.1759.561306,9409
Ingolštat grad7.0459.946247,2349
Weiden i.d.OPf. grad6.9692.958336,9143
Coburg grad6.9482.853326,3134
Freising okrug6.52512.04399,7184
Augzburg grad6.46419.462300,9906
Straubing grad6.2693.072289,8142
Bayreuth grad6.2454.555257,7188
Ansbach grad6.1442.503338,7138
München grad6.06191.2193094.650
Landshut grad6.0464.345240,7173
Wunsiedel i.Fichtelgebirge okrug5.7794.077116,282
Lindau (Bodensee) okrug5.3894.441142117
Memmingen grad5.3812.378187,883
Kempten (Allgäu) grad4.9983.381245,4166
Amberg grad4.9682.114289,1123
Hof okrug4.9024.519130,2120
Garmisch-Partenkirchen okrug4.5004.018146,7131
Erlangen grad4.4345.140167,3194
Firt grad4.3855.790188,6249
Kaufbeuren grad4.3231.997190,588
Neustadt a.d.Waldnaab okrug4.2534.08572,970
Deggendorf okrug4.2195.14191,9112
Erding okrug4.1845.863124,9175
Tirschenreuth okrug4.1813.0197252
Schweinfurt okrug4.1324.71079,891
Mühldorf a.Inn okrug4.0084.891171,3209
Kulmbach okrug3.9822.848173,4124
Neu-Ulm okrug3.9347.222174,3320
Miesbach okrug3.8063.698132,8129
Rosenheim okrug3.8009.82887,4226
Kitzingen okrug3.6423.325126115
Altötting okrug3.5534.048134,3153
Günzburg okrug3.4764.514142,5185
Rottal-Inn okrug3.4264.128107,1129
Cham okrug3.3464.301121,4156
Lichtenfels okrug3.3222.238102,469
Unterallgäu okrug3.2734.82087,6129
München okrug3.22411.424136,3483
Haßberge okrug3.1682.657106,189
Firt okrug3.1383.69490,9107
Kronach okrug3.1302.020162,7105
Schwabach grad3.0811.25895,539
Bad Kissingen okrug3.0603.16788,992
Weißenburg-Gunzenhausen okrug3.0192.859125,7119
Pfaffenhofen a.d.Ilm okrug2.9953.917104,8137
Schwandorf okrug2.9844.456112,5168
Passau okrug2.9815.80383,7163
Weilheim-Schongau okrug2.9784.138141,1196
Traunstein okrug2.9455.158112,5197
Starnberg okrug2.9124.05798,3137
Rhön-Grabfeld okrug2.9102.310100,880
Neuburg-Schrobenhausen okrug2.9002.882140,9140
Coburg okrug2.8862.43897,182
Fürstenfeldbruck okrug2.8456.209131,5287
Bad Tölz-Wolfratshausen okrug2.8453.705111,3145
Ostallgäu okrug2.8344.02582,4117
Ebersberg okrug2.8264.07691,5132
Main-Spessart okrug2.7953.501114,1143
Miltenberg okrug2.7933.562102,7131
Forchheim okrug2.7793.229100,7117
Dillingen a.d.Donau okrug2.7682.737113,2112
Donau-Ries okrug2.7593.727108,1146
Nürnberger Land okrug2.7514.644109184
Dachau okrug2.6964.141113,9175
Augzburg okrug2.6957.082115,7304
Dingolfing-Landau okrug2.6942.722108,9110
Landsberg am Lech okrug2.6763.26795116
Bayreuth okrug2.6272.71173,676
Regen okrug2.6252.02899,777
Aschaffenburg okrug2.6164.47168,4117
Ansbach okrug2.5864.85399,7187
Kelheim okrug2.5823.254124,6157
Oberallgäu okrug2.5744.000104,2162
Eichstätt okrug2.5613.47487,7119
Neustadt a.d.Aisch-Bad Windsheim okrug2.5412.567100101
Neumarkt i.d.OPf. okrug2.5113.48285,8119
Freyung-Grafenau okrug2.3901.88168,654
Landshut okrug2.3693.84299,9162
Erlangen-Höchstadt okrug2.3473.24675,9105
Roth okrug2.3072.96877,7100
Aichach-Friedberg okrug2.1212.90278,2107
Straubing-Bogen okrug2.1022.16651,453
Vircburg okrug2.0963.40067,8110
Bamberg okrug2.0713.06076,5113
Amberg-Sulzbach okrug2.0272.10877,981
Regenzburg okrug1.9773.88082,1161

Mali brojevi ispod svake stope: broj evidentiranih slučajeva.

Obrisi okruga © GeoBasis-DE / BKG, Datenlizenz Deutschland – Namensnennung 2.0 (preko opendatasoft georef-germany-kreis), pojednostavljeno.

Uporedite Bavarska sa drugom saveznom zemljom

Bavarska naspram Nemačke
PodatakBavarskaNemačka
Imigrantsko stanovništvo
Strani državljani% stanovnika · 31. dec 202515,5%14,9%
Doseljeni u Nemačku iz inostranstva% stanovnika · 202520,4%19,8%
Zločin iz mržnje
Nasilni zločini iz mržnje desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20250,81,5
Politički motivisana krivična dela desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20252851
Evidentirani kriminal
Evidentirani kriminalna 100.000 stanovnika · 20254.3716.591
Nasilni kriminalna 100.000 stanovnika · 2025163,5254,1

Razlike između dva regiona nisu presuda ni za jedan od njih. Pročitajte napomene uz svaki podatak iznad.

Ostale savezne zemlje

Uporedite sve savezne zemlje na mapi →

Putevi do licence u Nemačkoj