Tüm bölümler Hesabım
TR

Şehirler / Kanada

1 Temmuz 2025 · resmî rakamlar

Kanada'nın en büyük şehirleri

Census metropolitan area'lar: bir şehir ve çevresindeki yerleşimler birlikte.

Kanada'nın en büyük şehirleri
#ŞehirEyalet veya bölgeNüfusBir yıllık değişimGöçmenler
1TorontoOntario7.108.874±0,0%46,6%
2MontrealQuebec4.597.837+0,5%24,3%
3VancouverBritanya Kolombiyası3.088.036+0,2%41,8%
4CalgaryAlberta1.836.012+2,9%31,5%
5Ottawa–GatineauOntario1.700.014+2,3%21,4%
6EdmontonAlberta1.692.385+3,1%26,0%
7WinnipegManitoba951.758+1,2%25,4%
8QuébecQuebec903.607+1,0%6,7%
9HamiltonOntario871.143+1,0%25,6%
10Kitchener–Cambridge–WaterlooOntario701.568+0,3%25,8%
11London (Ontario)Ontario633.002+1,0%21,6%
12HalifaxNova Scotia544.834+1,6%11,2%
13St. Catharines–NiagaraOntario503.670+2,0%17,9%
14OshawaOntario493.441+2,4%22,3%
15WindsorOntario488.738+0,8%23,3%
16VictoriaBritanya Kolombiyası445.090+0,7%18,9%
17SaskatoonSaskatchewan378.475+2,4%18,0%
18ReginaSaskatchewan291.187+2,2%18,8%
19KelownaBritanya Kolombiyası254.605+1,2%14,4%
20BarrieOntario252.446+2,2%16,8%
21SherbrookeQuebec243.911+0,7%7,6%
22St. John'sNewfoundland ve Labrador243.478+1,3%4,6%
23Abbotsford–MissionBritanya Kolombiyası223.828+1,4%26,1%
24MonctonYeni Brunswick196.143+3,0%8,6%
25Greater SudburyOntario194.278+0,8%6,0%
26KingstonOntario193.466+0,6%12,1%
27GuelphOntario183.134+0,3%22,7%
28BrantfordOntario176.307+1,7%14,3%
29Trois-RivièresQuebec174.316+1,0%4,1%
30SaguenayQuebec170.192+0,6%1,3%
31PeterboroughOntario149.938+0,9%8,7%
32Saint JohnYeni Brunswick144.543+1,1%6,6%
33LethbridgeAlberta143.143+2,1%14,4%
34Thunder BayOntario133.765+0,3%8,3%
35ChilliwackBritanya Kolombiyası130.283+2,6%