Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Nemačka / Šlezvig-Holštajn

Savezna zemlja Nemačke · provereno 20. oktobra 2026

Život: Šlezvig-Holštajn

Zvanični podaci za Šlezvig-Holštajn, naspram cele Nemačke i ostalih 15 saveznih zemalja.

Broj stanovnika 2.958.519 31. decembar 2025. · zvanična procena · Izvor

Imigrantsko stanovništvo

Strani državljani

10,5%

stanovnika · 310.069 osoba

Nemačka: 14,9% · 11. najviša od 16

31. dec 2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika koji nemaju nemačko državljanstvo. Veći udeo obično znači veće međunarodne zajednice i više usluga prilagođenih stranim stanovnicima.

Naturalizovani Nemci se ne računaju. Podatak ništa ne govori o tome koliko ćete se osećati dobrodošlo.

Doseljeni u Nemačku iz inostranstva

15,2%

stanovnika

Nemačka: 19,8% · 11. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika privatnih domaćinstava koji su rođeni u inostranstvu i sami su se doselili u Nemačku (Mikropopis, „Eingewanderte“), bez obzira na pasoš.

Anketa na uzorku (prvi rezultati); osobe u zajedničkom smeštaju nisu uključene.

Zločin iz mržnje

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Nasilni zločini iz mržnje desnog spektra

1,5

na 100.000 stanovnika · 45 evidentirano

Nemačka: 1,5 · 9. najviša od 16

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Nasilna dela koja je policija evidentirala kao politički motivisana desničarskim stavovima i kao zločine iz mržnje, na 100.000 stanovnika. PassPeers izračunava iz spiska slučajeva Savezne vlade (dokument Bundestaga 21/5639) i broja stanovnika prema Destatisu na dan 31. dec 2025.

Samo krivična dela prijavljena policiji i tako klasifikovana. Zločini iz mržnje iz drugih motiva nisu uključeni, mnogi incidenti se nikada ne prijave, a male savezne zemlje se iz godine u godinu jako menjaju.

Politički motivisana krivična dela desnog spektra

49

na 100.000 stanovnika

Nemačka: 51 · 10. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva dela koja je policija ocenila kao politički motivisana desničarskim stavovima, na 100.000 stanovnika, kako ih objavljuje Savezna vlada. U 2025. godini 74% ksenofobnih krivičnih dela evidentiranih u Nemačkoj spadalo je u ovu kategoriju (BKA).

Obuhvata dela propagande, štetu i uvrede, a ne samo dela protiv ljudi. To nije mera toga kako ljudi u nekoj saveznoj zemlji glasaju ili razmišljaju.

Evidentirani kriminal

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Evidentirani kriminal

6.046

na 100.000 stanovnika · 178.922 evidentirano

Nemačka: 6.591 · 12. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva krivična dela koja je evidentirala policija, na 100.000 stanovnika – BKA-ov pokazatelj učestalosti (Häufigkeitszahl) iz Policijske kriminalne statistike (PKS).

Krivična dela se broje tamo gde se dogode, pa gradovi-države s mnogo dnevnih migranata i posetilaca pokazuju više stope. Obuhvata dela poput vožnje bez karte, posedovanja droge i kršenja propisa o boravku. Neprijavljeni kriminal nije obuhvaćen.

Nasilni kriminal

213,9

na 100.000 stanovnika · 6.329 evidentirano

Nemačka: 254,1 · 12. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Dela koja PKS grupiše kao nasilni kriminal (Gewaltkriminalität – na primer razbojništvo, teška telesna povreda, silovanje i ubistvo), na 100.000 stanovnika.

Laka telesna povreda nije deo ove grupe. Ista pravila brojanja kao gore.

Na putu? Naša sestrinska aplikacija Stay Safe koristi ovakve zvanične policijske podatke, područje po područje, u 40 zemalja.

Savezna kriminalistička policija (BKA) objavljuje zločine iz mržnje samo za Nemačku u celini, pa podaci po saveznim zemljama ovde potiču iz odgovora Savezne vlade na poslaničko pitanje, koji obuhvata samo kriminal motivisan desničarskim stavovima.

PKS objavljuje i tabele po okruzima (Kreis) i gradovima; ova mapa prikazuje 16 saveznih zemalja.

Ne rangiramo regione kao „prijateljske" ili „neprijateljske". Nijedan pojedinačni broj ne može to reći, a podaci o nekom području ne opisuju ljude koje ćete sresti. Koristite ove podatke kao jedan od činilaca, pored poslova, stanovanja i ljudi koje tamo poznajete.

Najveći gradovi

Svi gradovi u Nemačkoj po broju stanovnika →

Ljudi iz vaše zemlje – Šlezvig-Holštajn

Najzastupljeniji ovde među 37 zemalja koje navodimo (prema državljanstvu):

  1. Ukrajina 47.630
  2. Sirija 36.225
  3. Turska 30.525
  4. Poljska 27.945
  5. Avganistan 23.380
  6. Rumunija 20.535
  7. Irak 12.390
  8. Rusija 8.660

Nemačka broji državljanstvo, a ne mesto rođenja: osobe koje su postale nemački državljani nisu uključene, a deca rođena u Nemačkoj sa stranim pasošem jesu. Vrednost na 1.000 izračunava PassPeers iz broja iz registra i broja stanovnika prema Destatisu na dan 30. nov 2025. Pogledajte sve savezne zemlje na mapi →

Pobliže: evidentirani kriminal po područjima

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama. Mala područja s malo stanovnika mogu pokazivati veoma visoke stope zbog nekoliko slučajeva.

Evidentirani kriminal po okruzima – Šlezvig-Holštajn

15 okruga · 1. jan – 31. dec 2025 · Izvor

Stope na 100.000 stanovnika (Häufigkeitszahl) onako kako ih objavljuje BKA. Gradovi su zasebni okruzi, pa se ističu u odnosu na okolne ruralne okruge: krivična dela se broje tamo gde se dogode, uključujući ona usmerena na dnevne migrante i posetioce.

Svih 15 okruga u tabeli
Evidentirani kriminal po okruzima – Šlezvig-Holštajn
Okruzi
Neumünster grad11.9059.501436348
Kil grad9.95725.1574081.031
Libek grad9.16219.871362,9787
Flensburg grad9.0568.723404,9390
Pinneberg okrug6.52021.205185,1602
Ostholstein okrug5.71211.508168,3339
Segeberg okrug5.25814.910165,4469
Nordfriesland okrug5.1928.827189,4322
Steinburg okrug5.1106.783223296
Dithmarschen okrug4.9876.656181,3242
Stormarn okrug4.89512.090159,9395
Schleswig-Flensburg okrug4.6309.513148304
Herzogtum Lauenburg okrug4.3548.980132,9274
Rendsburg-Eckernförde okrug3.81910.618141392
Plön okrug3.5074.580105,7138

Mali brojevi ispod svake stope: broj evidentiranih slučajeva.

Obrisi okruga © GeoBasis-DE / BKG, Datenlizenz Deutschland – Namensnennung 2.0 (preko opendatasoft georef-germany-kreis), pojednostavljeno.

Uporedite Šlezvig-Holštajn sa drugom saveznom zemljom

Šlezvig-Holštajn naspram Nemačke
PodatakŠlezvig-HolštajnNemačka
Imigrantsko stanovništvo
Strani državljani% stanovnika · 31. dec 202510,5%14,9%
Doseljeni u Nemačku iz inostranstva% stanovnika · 202515,2%19,8%
Zločin iz mržnje
Nasilni zločini iz mržnje desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20251,51,5
Politički motivisana krivična dela desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20254951
Evidentirani kriminal
Evidentirani kriminalna 100.000 stanovnika · 20256.0466.591
Nasilni kriminalna 100.000 stanovnika · 2025213,9254,1

Razlike između dva regiona nisu presuda ni za jedan od njih. Pročitajte napomene uz svaki podatak iznad.

Ostale savezne zemlje

Uporedite sve savezne zemlje na mapi →

Putevi do licence u Nemačkoj