Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Nemačka / Hesen

Savezna zemlja Nemačke · provereno 20. oktobra 2026

Život: Hesen

Hesen

Zvanični podaci za Hesen, naspram cele Nemačke i ostalih 15 saveznih zemalja.

Broj stanovnika 6.278.594 31. decembar 2025. · zvanična procena · Izvor

Imigrantsko stanovništvo

Strani državljani

18,6%

stanovnika · 1.170.322 osoba

Nemačka: 14,9% · 4. najviša od 16

31. dec 2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika koji nemaju nemačko državljanstvo. Veći udeo obično znači veće međunarodne zajednice i više usluga prilagođenih stranim stanovnicima.

Naturalizovani Nemci se ne računaju. Podatak ništa ne govori o tome koliko ćete se osećati dobrodošlo.

Doseljeni u Nemačku iz inostranstva

24,8%

stanovnika

Nemačka: 19,8% · 4. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika privatnih domaćinstava koji su rođeni u inostranstvu i sami su se doselili u Nemačku (Mikropopis, „Eingewanderte“), bez obzira na pasoš.

Anketa na uzorku (prvi rezultati); osobe u zajedničkom smeštaju nisu uključene.

Zločin iz mržnje

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Nasilni zločini iz mržnje desnog spektra

1,0

na 100.000 stanovnika · 60 evidentirano

Nemačka: 1,5 · 13. najviša od 16

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Nasilna dela koja je policija evidentirala kao politički motivisana desničarskim stavovima i kao zločine iz mržnje, na 100.000 stanovnika. PassPeers izračunava iz spiska slučajeva Savezne vlade (dokument Bundestaga 21/5639) i broja stanovnika prema Destatisu na dan 31. dec 2025.

Samo krivična dela prijavljena policiji i tako klasifikovana. Zločini iz mržnje iz drugih motiva nisu uključeni, mnogi incidenti se nikada ne prijave, a male savezne zemlje se iz godine u godinu jako menjaju.

Politički motivisana krivična dela desnog spektra

39

na 100.000 stanovnika

Nemačka: 51 · 12. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva dela koja je policija ocenila kao politički motivisana desničarskim stavovima, na 100.000 stanovnika, kako ih objavljuje Savezna vlada. U 2025. godini 74% ksenofobnih krivičnih dela evidentiranih u Nemačkoj spadalo je u ovu kategoriju (BKA).

Obuhvata dela propagande, štetu i uvrede, a ne samo dela protiv ljudi. To nije mera toga kako ljudi u nekoj saveznoj zemlji glasaju ili razmišljaju.

Evidentirani kriminal

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Evidentirani kriminal

6.002

na 100.000 stanovnika · 376.981 evidentirano

Nemačka: 6.591 · 13. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva krivična dela koja je evidentirala policija, na 100.000 stanovnika – BKA-ov pokazatelj učestalosti (Häufigkeitszahl) iz Policijske kriminalne statistike (PKS).

Krivična dela se broje tamo gde se dogode, pa gradovi-države s mnogo dnevnih migranata i posetilaca pokazuju više stope. Obuhvata dela poput vožnje bez karte, posedovanja droge i kršenja propisa o boravku. Neprijavljeni kriminal nije obuhvaćen.

Nasilni kriminal

259,2

na 100.000 stanovnika · 16.282 evidentirano

Nemačka: 254,1 · 6. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Dela koja PKS grupiše kao nasilni kriminal (Gewaltkriminalität – na primer razbojništvo, teška telesna povreda, silovanje i ubistvo), na 100.000 stanovnika.

Laka telesna povreda nije deo ove grupe. Ista pravila brojanja kao gore.

Na putu? Naša sestrinska aplikacija Stay Safe koristi ovakve zvanične policijske podatke, područje po područje, u 40 zemalja.

Savezna kriminalistička policija (BKA) objavljuje zločine iz mržnje samo za Nemačku u celini, pa podaci po saveznim zemljama ovde potiču iz odgovora Savezne vlade na poslaničko pitanje, koji obuhvata samo kriminal motivisan desničarskim stavovima.

PKS objavljuje i tabele po okruzima (Kreis) i gradovima; ova mapa prikazuje 16 saveznih zemalja.

Ne rangiramo regione kao „prijateljske" ili „neprijateljske". Nijedan pojedinačni broj ne može to reći, a podaci o nekom području ne opisuju ljude koje ćete sresti. Koristite ove podatke kao jedan od činilaca, pored poslova, stanovanja i ljudi koje tamo poznajete.

Najveći gradovi

Svi gradovi u Nemačkoj po broju stanovnika →

Ljudi iz vaše zemlje – Hesen

Najzastupljeniji ovde među 37 zemalja koje navodimo (prema državljanstvu):

  1. Turska 166.045
  2. Ukrajina 111.390
  3. Rumunija 82.120
  4. Poljska 73.365
  5. Avganistan 69.515
  6. Sirija 59.430
  7. Indija 34.990
  8. Maroko 22.220

Nemačka broji državljanstvo, a ne mesto rođenja: osobe koje su postale nemački državljani nisu uključene, a deca rođena u Nemačkoj sa stranim pasošem jesu. Vrednost na 1.000 izračunava PassPeers iz broja iz registra i broja stanovnika prema Destatisu na dan 30. nov 2025. Pogledajte sve savezne zemlje na mapi →

Pobliže: evidentirani kriminal po područjima

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama. Mala područja s malo stanovnika mogu pokazivati veoma visoke stope zbog nekoliko slučajeva.

Evidentirani kriminal po okruzima – Hesen

26 okruga · 1. jan – 31. dec 2025 · Izvor

Stope na 100.000 stanovnika (Häufigkeitszahl) onako kako ih objavljuje BKA. Gradovi su zasebni okruzi, pa se ističu u odnosu na okolne ruralne okruge: krivična dela se broje tamo gde se dogode, uključujući ona usmerena na dnevne migrante i posetioce.

Svih 26 okruga u tabeli
Evidentirani kriminal po okruzima – Hesen
Okruzi
Frankfurt am Main grad15.026113.6036915.224
Kasel grad10.26320.2425081.002
Vizbaden grad7.55421.819382,21.104
Offenbach am Main grad6.8189.050299,8398
Darmštat grad7.67112.812282,6472
Gießen okrug6.84518.372270,5726
Limburg-Weilburg okrug4.8658.457211,7368
Marburg-Biedenkopf okrug4.56811.090205,9500
Main-Taunus-Kreis okrug5.03912.031198,1473
Werra-Meißner-Kreis okrug4.4374.335197,6193
Lahn-Dill-Kreis okrug3.8479.773187475
Groß-Gerau okrug4.36811.720183491
Main-Kinzig-Kreis okrug4.13117.388174,9736
Waldeck-Frankenberg okrug3.3925.262174,7271
Ofenbah okrug4.19415.014174,6625
Wetteraukreis okrug3.84911.993174,3543
Vogelsbergkreis okrug4.1094.157173175
Hochtaunuskreis okrug3.6868.908162,2392
Hersfeld-Rotenburg okrug3.7834.442155,9183
Schwalm-Eder-Kreis okrug3.5086.317148,8268
Fulda okrug4.4259.836143,5319
Kasel okrug3.4738.026125,9291
Rheingau-Taunus-Kreis okrug3.0365.636125,5233
Odenwaldkreis okrug2.7112.544119,3112
Bergstraße okrug2.7667.583116318
Darmstadt-Dieburg okrug2.9018.762112,2339

Mali brojevi ispod svake stope: broj evidentiranih slučajeva.

Obrisi okruga © GeoBasis-DE / BKG, Datenlizenz Deutschland – Namensnennung 2.0 (preko opendatasoft georef-germany-kreis), pojednostavljeno.

Uporedite Hesen sa drugom saveznom zemljom

Hesen naspram Nemačke
PodatakHesenNemačka
Imigrantsko stanovništvo
Strani državljani% stanovnika · 31. dec 202518,6%14,9%
Doseljeni u Nemačku iz inostranstva% stanovnika · 202524,8%19,8%
Zločin iz mržnje
Nasilni zločini iz mržnje desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20251,01,5
Politički motivisana krivična dela desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20253951
Evidentirani kriminal
Evidentirani kriminalna 100.000 stanovnika · 20256.0026.591
Nasilni kriminalna 100.000 stanovnika · 2025259,2254,1

Razlike između dva regiona nisu presuda ni za jedan od njih. Pročitajte napomene uz svaki podatak iznad.

Ostale savezne zemlje

Uporedite sve savezne zemlje na mapi →

Putevi do licence u Nemačkoj