Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Nemačka / Tiringija

Savezna zemlja Nemačke · provereno 20. oktobra 2026

Život: Tiringija

Tiringija

Zvanični podaci za Tiringija, naspram cele Nemačke i ostalih 15 saveznih zemalja.

Broj stanovnika 2.078.946 31. decembar 2025. · zvanična procena · Izvor

Imigrantsko stanovništvo

Strani državljani

8,4%

stanovnika · 174.572 osoba

Nemačka: 14,9% · 12. najviša od 16

31. dec 2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika koji nemaju nemačko državljanstvo. Veći udeo obično znači veće međunarodne zajednice i više usluga prilagođenih stranim stanovnicima.

Naturalizovani Nemci se ne računaju. Podatak ništa ne govori o tome koliko ćete se osećati dobrodošlo.

Doseljeni u Nemačku iz inostranstva

9,0%

stanovnika

Nemačka: 19,8% · 13. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika privatnih domaćinstava koji su rođeni u inostranstvu i sami su se doselili u Nemačku (Mikropopis, „Eingewanderte“), bez obzira na pasoš.

Anketa na uzorku (prvi rezultati); osobe u zajedničkom smeštaju nisu uključene.

Zločin iz mržnje

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Nasilni zločini iz mržnje desnog spektra

5,3

na 100.000 stanovnika · 110 evidentirano

Nemačka: 1,5 · 2. najviša od 16

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Nasilna dela koja je policija evidentirala kao politički motivisana desničarskim stavovima i kao zločine iz mržnje, na 100.000 stanovnika. PassPeers izračunava iz spiska slučajeva Savezne vlade (dokument Bundestaga 21/5639) i broja stanovnika prema Destatisu na dan 31. dec 2025.

Samo krivična dela prijavljena policiji i tako klasifikovana. Zločini iz mržnje iz drugih motiva nisu uključeni, mnogi incidenti se nikada ne prijave, a male savezne zemlje se iz godine u godinu jako menjaju.

Politički motivisana krivična dela desnog spektra

116

na 100.000 stanovnika

Nemačka: 51 · 4. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva dela koja je policija ocenila kao politički motivisana desničarskim stavovima, na 100.000 stanovnika, kako ih objavljuje Savezna vlada. U 2025. godini 74% ksenofobnih krivičnih dela evidentiranih u Nemačkoj spadalo je u ovu kategoriju (BKA).

Obuhvata dela propagande, štetu i uvrede, a ne samo dela protiv ljudi. To nije mera toga kako ljudi u nekoj saveznoj zemlji glasaju ili razmišljaju.

Evidentirani kriminal

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Evidentirani kriminal

6.912

na 100.000 stanovnika · 145.167 evidentirano

Nemačka: 6.591 · 6. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva krivična dela koja je evidentirala policija, na 100.000 stanovnika – BKA-ov pokazatelj učestalosti (Häufigkeitszahl) iz Policijske kriminalne statistike (PKS).

Krivična dela se broje tamo gde se dogode, pa gradovi-države s mnogo dnevnih migranata i posetilaca pokazuju više stope. Obuhvata dela poput vožnje bez karte, posedovanja droge i kršenja propisa o boravku. Neprijavljeni kriminal nije obuhvaćen.

Nasilni kriminal

247,5

na 100.000 stanovnika · 5.198 evidentirano

Nemačka: 254,1 · 9. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Dela koja PKS grupiše kao nasilni kriminal (Gewaltkriminalität – na primer razbojništvo, teška telesna povreda, silovanje i ubistvo), na 100.000 stanovnika.

Laka telesna povreda nije deo ove grupe. Ista pravila brojanja kao gore.

Na putu? Naša sestrinska aplikacija Stay Safe koristi ovakve zvanične policijske podatke, područje po područje, u 40 zemalja.

Savezna kriminalistička policija (BKA) objavljuje zločine iz mržnje samo za Nemačku u celini, pa podaci po saveznim zemljama ovde potiču iz odgovora Savezne vlade na poslaničko pitanje, koji obuhvata samo kriminal motivisan desničarskim stavovima.

PKS objavljuje i tabele po okruzima (Kreis) i gradovima; ova mapa prikazuje 16 saveznih zemalja.

Ne rangiramo regione kao „prijateljske" ili „neprijateljske". Nijedan pojedinačni broj ne može to reći, a podaci o nekom području ne opisuju ljude koje ćete sresti. Koristite ove podatke kao jedan od činilaca, pored poslova, stanovanja i ljudi koje tamo poznajete.

Najveći gradovi

Svi gradovi u Nemačkoj po broju stanovnika →

Ljudi iz vaše zemlje – Tiringija

Najzastupljeniji ovde među 37 zemalja koje navodimo (prema državljanstvu):

  1. Ukrajina 37.465
  2. Sirija 22.280
  3. Poljska 15.085
  4. Rumunija 14.575
  5. Avganistan 11.480
  6. Turska 5.535
  7. Rusija 5.120
  8. Vijetnam 4.805

Nemačka broji državljanstvo, a ne mesto rođenja: osobe koje su postale nemački državljani nisu uključene, a deca rođena u Nemačkoj sa stranim pasošem jesu. Vrednost na 1.000 izračunava PassPeers iz broja iz registra i broja stanovnika prema Destatisu na dan 30. nov 2025. Pogledajte sve savezne zemlje na mapi →

Pobliže: evidentirani kriminal po područjima

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama. Mala područja s malo stanovnika mogu pokazivati veoma visoke stope zbog nekoliko slučajeva.

Evidentirani kriminal po okruzima – Tiringija

22 okruga · 1. jan – 31. dec 2025 · Izvor

Stope na 100.000 stanovnika (Häufigkeitszahl) onako kako ih objavljuje BKA. Gradovi su zasebni okruzi, pa se ističu u odnosu na okolne ruralne okruge: krivična dela se broje tamo gde se dogode, uključujući ona usmerena na dnevne migrante i posetioce.

Svih 22 okruga u tabeli
Evidentirani kriminal po okruzima – Tiringija
Okruzi
Gera grad10.81910.344471,7451
Suhl grad13.5284.692458,4159
Weimar grad10.5166.936429,1283
Erfurt grad11.06724.213402,2880
Gotha okrug5.7787.849270,9368
Unstrut-Hainich-Kreis okrug7.0396.660264,2250
Sonneberg okrug6.0423.321236,5130
Altenburger Land okrug6.4655.657228,6200
Weimarer Land okrug6.1145.037227187
Nordhausen okrug6.7645.463226,6183
Jena grad6.1176.712214,2235
Kyffhäuserkreis okrug6.5464.696210,5151
Greiz okrug5.3865.047206193
Saale-Orla-Kreis okrug6.8425.292201,7156
Ilm-Kreis okrug6.1936.605197,8211
Wartburgkreis okrug4.7857.415195,5303
Saalfeld-Rudolstadt okrug5.9355.941186,8187
Sömmerda okrug4.7293.201186,1126
Schmalkalden-Meiningen okrug5.1186.153164,7198
Hildburghausen okrug4.1342.480151,791
Saale-Holzland-Kreis okrug5.7934.828144120
Eichsfeld grad4.5274.694129,2134

Mali brojevi ispod svake stope: broj evidentiranih slučajeva.

Obrisi okruga © GeoBasis-DE / BKG, Datenlizenz Deutschland – Namensnennung 2.0 (preko opendatasoft georef-germany-kreis), pojednostavljeno.

Uporedite Tiringija sa drugom saveznom zemljom

Tiringija naspram Nemačke
PodatakTiringijaNemačka
Imigrantsko stanovništvo
Strani državljani% stanovnika · 31. dec 20258,4%14,9%
Doseljeni u Nemačku iz inostranstva% stanovnika · 20259,0%19,8%
Zločin iz mržnje
Nasilni zločini iz mržnje desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20255,31,5
Politički motivisana krivična dela desnog spektrana 100.000 stanovnika · 202511651
Evidentirani kriminal
Evidentirani kriminalna 100.000 stanovnika · 20256.9126.591
Nasilni kriminalna 100.000 stanovnika · 2025247,5254,1

Razlike između dva regiona nisu presuda ni za jedan od njih. Pročitajte napomene uz svaki podatak iznad.

Ostale savezne zemlje

Uporedite sve savezne zemlje na mapi →

Putevi do licence u Nemačkoj