Tüm bölümler Hesabım
TR

Şehirler / ABD

1 Temmuz 2025 · resmî rakamlar

ABD'nin en büyük şehirleri

Şehir sınırları içinde nüfusu 250.000 ve üzeri olan tüm şehirler.

ABD'nin en büyük şehirleri
#ŞehirEyaletNüfusBir yıllık değişimYurt dışında doğanlar
1New YorkNew York8.584.629−0,1%36,6%
2Los AngelesKaliforniya3.869.089−0,1%35,7%
3ChicagoIllinois2.731.585+0,2%20,9%
4HoustonTeksas2.397.315+0,5%29,3%
5PhoenixArizona1.665.481+0,2%19,0%
6PhiladelphiaPensilvanya1.574.281+0,1%15,2%
7San AntonioTeksas1.548.422+0,9%15,0%
8San DiegoKaliforniya1.406.106+0,4%25,1%
9DallasTeksas1.329.491−0,1%23,4%
10Fort WorthTeksas1.028.117+1,9%17,6%
11JacksonvilleFlorida1.017.689+0,8%12,5%
12AustinTeksas1.002.632+0,4%18,7%
13San JoseKaliforniya989.814+0,2%42,0%
14CharlotteKuzey Karolina964.784+2,2%18,7%
15ColumbusOhio938.396+0,8%15,0%
16IndianapolisIndiana901.116+0,2%12,7%
17San FranciscoKaliforniya826.079+0,6%34,0%
18SeattleWashington784.777+1,5%20,2%
19DenverColorado740.613−0,1%14,5%
20NashvilleTennessee721.074+1,3%15,3%
21Oklahoma CityOklahoma719.849+0,9%12,1%
22Washington, D.C.Columbia Bölgesi693.645+0,3%14,3%
23El PasoTeksas683.012−0,3%22,4%
24Las VegasNevada679.817+0,7%20,9%
25BostonMassachusetts672.973−0,2%27,8%
26DetroitMichigan649.095+0,8%6,6%
27LouisvilleKentucky641.962+0,1%10,4%
28PortlandOregon635.109+0,1%12,4%
29MemphisTennessee609.647−0,7%7,7%
30BaltimoreMaryland569.997±0,0%9,3%
31MilwaukeeWisconsin562.407−0,2%11,1%
32AlbuquerqueYeni Meksika556.588−0,4%10,6%
33FresnoKaliforniya555.549+0,1%19,3%
34TucsonArizona548.371−0,4%13,4%
35SacramentoKaliforniya536.449+0,3%22,3%
36AtlantaGeorgia529.110+1,6%9,0%
37Kansas CityMissouri521.220+0,9%8,6%
38MesaArizona513.656−0,2%11,5%
39RaleighKuzey Karolina506.306+1,5%13,8%
40Colorado SpringsColorado494.743+0,5%7,6%
41MiamiFlorida489.812+1,3%57,7%
42OmahaNebraska488.797−0,1%11,3%
43Virginia BeachVirjinya453.737±0,0%9,2%
44Long BeachKaliforniya450.469−0,2%24,8%
45OaklandKaliforniya440.838+0,2%27,5%
46MinneapolisMinnesota430.324±0,0%13,7%
47BakersfieldKaliforniya422.165+0,7%20,2%
48TulsaOklahoma416.209±0,0%12,3%
49TampaFlorida413.554+0,1%19,4%
50AuroraColorado410.053+0,4%22,4%
51ArlingtonTeksas402.134−0,3%22,2%
52WichitaKansas400.987+0,3%10,3%
53ClevelandOhio363.608+0,1%6,3%
54New OrleansLouisiana362.154−0,4%6,6%
55HendersonNevada353.289+1,5%14,3%
56HonoluluHawaii341.868−0,2%27,6%
57AnaheimKaliforniya341.008−0,5%35,1%
58OrlandoFlorida333.888+0,4%25,4%
59LexingtonKentucky329.751+0,8%11,9%
60StocktonKaliforniya324.597±0,0%26,5%
61NewarkYeni Jersey323.808+1,1%36,1%
62RiversideKaliforniya323.057−0,1%22,4%
63IrvineKaliforniya318.764+0,3%39,8%
64Corpus ChristiTeksas317.247±0,0%8,8%
65Santa AnaKaliforniya315.586+0,3%41,8%
66CincinnatiOhio314.367−0,2%7,0%
67GreensboroKuzey Karolina308.667+0,8%12,7%
68PittsburghPensilvanya307.632+0,3%9,5%
69St. PaulMinnesota306.684±0,0%18,2%
70DurhamKuzey Karolina305.561+1,6%15,4%
71Jersey CityYeni Jersey302.013+0,4%41,7%
72LincolnNebraska301.522+0,8%9,4%
73North Las VegasNevada296.653+1,5%20,4%
74PlanoTeksas293.028−0,1%29,3%
75GilbertArizona287.285+0,1%9,7%
76AnchorageAlaska287.155−0,1%10,9%
77MadisonWisconsin286.233+0,7%11,6%
78RenoNevada283.621+1,1%15,8%
79ChandlerArizona278.748−0,5%15,6%
80St. LouisMissouri278.144−0,8%7,1%
81Chula VistaKaliforniya275.533−0,4%29,4%
82Fort WayneIndiana275.203+0,8%9,0%
83BuffaloNew York274.613−0,3%10,9%
84LubbockTeksas273.071+1,1%6,3%
85LaredoTeksas269.515+0,3%25,1%
86Port St. LucieFlorida268.062+3,5%19,7%
87St. PetersburgFlorida264.033−0,7%10,7%
88ToledoOhio263.423−0,4%3,6%
89GlendaleArizona260.572+1,5%18,1%
90Winston-SalemKuzey Karolina257.271+0,6%11,2%
91IrvingTeksas257.076−0,6%42,5%
92ChesapeakeVirjinya255.332+0,2%5,8%

Nüfus: 1 Temmuz 2025. Bir yıllık değişim: 1 Temmuz 2024 → 1 Temmuz 2025. Yurt dışında doğanlar: ACS 2020–2024.

Kaynaklar

Rakamlar istatistik kurumunun yayımladığı şekildedir. Bir yıllık değişimi PassPeers, kurumun her iki tarih için verdiği kendi rakamlarından hesaplar.

Diğer ülkeler

Haritada ABD'nin tüm eyaletleri →