Svi odeljci Moj nalog
SR

Regioni / Nemačka / Baden-Württemberg

Savezna zemlja Nemačke · provereno 20. oktobra 2026

Život: Baden-Württemberg

Zvanični podaci za Baden-Württemberg, naspram cele Nemačke i ostalih 15 saveznih zemalja.

Broj stanovnika 11.238.761 31. decembar 2025. · zvanična procena · Izvor

Imigrantsko stanovništvo

Strani državljani

18,2%

stanovnika · 2.050.550 osoba

Nemačka: 14,9% · 5. najviša od 16

31. dec 2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika koji nemaju nemačko državljanstvo. Veći udeo obično znači veće međunarodne zajednice i više usluga prilagođenih stranim stanovnicima.

Naturalizovani Nemci se ne računaju. Podatak ništa ne govori o tome koliko ćete se osećati dobrodošlo.

Doseljeni u Nemačku iz inostranstva

23,9%

stanovnika

Nemačka: 19,8% · 5. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Udeo stanovnika privatnih domaćinstava koji su rođeni u inostranstvu i sami su se doselili u Nemačku (Mikropopis, „Eingewanderte“), bez obzira na pasoš.

Anketa na uzorku (prvi rezultati); osobe u zajedničkom smeštaju nisu uključene.

Zločin iz mržnje

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Nasilni zločini iz mržnje desnog spektra

0,7

na 100.000 stanovnika · 80 evidentirano

Nemačka: 1,5 · 16. najviša od 16

2025 · izračunato · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Nasilna dela koja je policija evidentirala kao politički motivisana desničarskim stavovima i kao zločine iz mržnje, na 100.000 stanovnika. PassPeers izračunava iz spiska slučajeva Savezne vlade (dokument Bundestaga 21/5639) i broja stanovnika prema Destatisu na dan 31. dec 2025.

Samo krivična dela prijavljena policiji i tako klasifikovana. Zločini iz mržnje iz drugih motiva nisu uključeni, mnogi incidenti se nikada ne prijave, a male savezne zemlje se iz godine u godinu jako menjaju.

Politički motivisana krivična dela desnog spektra

28

na 100.000 stanovnika

Nemačka: 51 · 15. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva dela koja je policija ocenila kao politički motivisana desničarskim stavovima, na 100.000 stanovnika, kako ih objavljuje Savezna vlada. U 2025. godini 74% ksenofobnih krivičnih dela evidentiranih u Nemačkoj spadalo je u ovu kategoriju (BKA).

Obuhvata dela propagande, štetu i uvrede, a ne samo dela protiv ljudi. To nije mera toga kako ljudi u nekoj saveznoj zemlji glasaju ili razmišljaju.

Evidentirani kriminal

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama.

Evidentirani kriminal

4.902

na 100.000 stanovnika · 551.295 evidentirano

Nemačka: 6.591 · 15. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Sva krivična dela koja je evidentirala policija, na 100.000 stanovnika – BKA-ov pokazatelj učestalosti (Häufigkeitszahl) iz Policijske kriminalne statistike (PKS).

Krivična dela se broje tamo gde se dogode, pa gradovi-države s mnogo dnevnih migranata i posetilaca pokazuju više stope. Obuhvata dela poput vožnje bez karte, posedovanja droge i kršenja propisa o boravku. Neprijavljeni kriminal nije obuhvaćen.

Nasilni kriminal

175,6

na 100.000 stanovnika · 19.748 evidentirano

Nemačka: 254,1 · 15. najviša od 16

2025 · Izvor

Šta ovo govori, a šta ne

Dela koja PKS grupiše kao nasilni kriminal (Gewaltkriminalität – na primer razbojništvo, teška telesna povreda, silovanje i ubistvo), na 100.000 stanovnika.

Laka telesna povreda nije deo ove grupe. Ista pravila brojanja kao gore.

Na putu? Naša sestrinska aplikacija Stay Safe koristi ovakve zvanične policijske podatke, područje po područje, u 40 zemalja.

Savezna kriminalistička policija (BKA) objavljuje zločine iz mržnje samo za Nemačku u celini, pa podaci po saveznim zemljama ovde potiču iz odgovora Savezne vlade na poslaničko pitanje, koji obuhvata samo kriminal motivisan desničarskim stavovima.

PKS objavljuje i tabele po okruzima (Kreis) i gradovima; ova mapa prikazuje 16 saveznih zemalja.

Ne rangiramo regione kao „prijateljske" ili „neprijateljske". Nijedan pojedinačni broj ne može to reći, a podaci o nekom području ne opisuju ljude koje ćete sresti. Koristite ove podatke kao jedan od činilaca, pored poslova, stanovanja i ljudi koje tamo poznajete.

Najveći gradovi

Svi gradovi u Nemačkoj po broju stanovnika →

Plate u Baden-Württembergu

Medijana · 31. dec 2025

Ljudi iz vaše zemlje – Baden-Württemberg

Najzastupljeniji ovde među 37 zemalja koje navodimo (prema državljanstvu):

  1. Turska 265.975
  2. Ukrajina 189.460
  3. Rumunija 179.745
  4. Sirija 93.815
  5. Poljska 78.070
  6. Indija 45.785
  7. Avganistan 44.075
  8. Rusija 33.215

Nemačka broji državljanstvo, a ne mesto rođenja: osobe koje su postale nemački državljani nisu uključene, a deca rođena u Nemačkoj sa stranim pasošem jesu. Vrednost na 1.000 izračunava PassPeers iz broja iz registra i broja stanovnika prema Destatisu na dan 30. nov 2025. Pogledajte sve savezne zemlje na mapi →

Pobliže: evidentirani kriminal po područjima

Čitajte pažljivo: Evidentirani kriminal zavisi od toga koliko često ljudi prijavljuju i kako ga policija evidentira, a definicije se razlikuju od zemlje do zemlje. Poredite regione unutar jedne zemlje, a ne među zemljama. Mala područja s malo stanovnika mogu pokazivati veoma visoke stope zbog nekoliko slučajeva.

Evidentirani kriminal po okruzima – Baden-Württemberg

44 okruga · 1. jan – 31. dec 2025 · Izvor

Stope na 100.000 stanovnika (Häufigkeitszahl) onako kako ih objavljuje BKA. Gradovi su zasebni okruzi, pa se ističu u odnosu na okolne ruralne okruge: krivična dela se broje tamo gde se dogode, uključujući ona usmerena na dnevne migrante i posetioce.

Svih 44 okruga u tabeli
Evidentirani kriminal po okruzima – Baden-Württemberg
Okruzi
Štutgart grad8.79753.894456,72.798
Hajlbron grad7.88310.404378,1499
Freiburg im Breisgau grad9.63122.869347824
Manhajm grad9.81331.209323,51.029
Ulm grad7.84610.191311,8405
Hajdelberg grad8.18812.753285,7445
Pforchajm grad5.8147.844280,2378
Karlsrue grad7.40722.891268,9831
Lörrach okrug8.69020.704241,3575
Baden-Baden grad7.0994.038207,5118
Rojtlingen okrug4.40412.925186,4547
Ortenaukreis okrug6.56829.220168,8751
Konstanz okrug5.26815.373161,7472
Bodenseekreis okrug4.1079.068161,2356
Waldshut okrug4.2147.230155,6267
Ravensburg okrug3.76110.949153,9448
Esslingen okrug4.30023.074153,2822
Sigmaringen okrug4.4265.849150,6199
Neckar-Odenwald-Kreis okrug4.2066.109147,3214
Emmendingen okrug4.4687.586140,8239
Ostalbkreis okrug3.55211.276139,9444
Rottweil okrug2.9534.141137,6193
Tübingen okrug3.4538.064135,7317
Hohenlohekreis okrug3.7014.280134155
Rems-Murr-Kreis okrug3.70116.312132,1582
Zollernalbkreis okrug3.2406.264131,9255
Rhein-Neckar-Kreis okrug3.90421.806130726
Ludwigsburg okrug4.00421.438128,1686
Göppingen okrug3.6409.420127,9331
Freudenstadt okrug3.1863.885127,1155
Rastatt okrug4.2529.810124,8288
Heidenheim okrug3.7095.016123,5167
Schwäbisch Hall okrug3.2276.483122,9247
Schwarzwald-Baar-Kreis okrug3.4547.394122,4262
Calw okrug3.0424.905119,7193
Böblingen okrug3.79314.987114,4452
Tuttlingen okrug2.9254.247112,9164
Breisgau-Hochschwarzwald okrug4.28911.690110,8302
Hajlbron okrug3.23811.457109,4387
Karlsrue okrug3.45215.752106,1484
Enzkreis okrug2.6335.259103,1206
Main-Tauber-Kreis okrug4.2135.61198,4131
Biberach okrug2.6545.50591,6190
Alb-Donau-Kreis okrug2.6365.33376,1154

Mali brojevi ispod svake stope: broj evidentiranih slučajeva.

Obrisi okruga © GeoBasis-DE / BKG, Datenlizenz Deutschland – Namensnennung 2.0 (preko opendatasoft georef-germany-kreis), pojednostavljeno.

Uporedite Baden-Württemberg sa drugom saveznom zemljom

Baden-Württemberg naspram Nemačke
PodatakBaden-WürttembergNemačka
Imigrantsko stanovništvo
Strani državljani% stanovnika · 31. dec 202518,2%14,9%
Doseljeni u Nemačku iz inostranstva% stanovnika · 202523,9%19,8%
Zločin iz mržnje
Nasilni zločini iz mržnje desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20250,71,5
Politički motivisana krivična dela desnog spektrana 100.000 stanovnika · 20252851
Evidentirani kriminal
Evidentirani kriminalna 100.000 stanovnika · 20254.9026.591
Nasilni kriminalna 100.000 stanovnika · 2025175,6254,1

Razlike između dva regiona nisu presuda ni za jedan od njih. Pročitajte napomene uz svaki podatak iznad.

Ostale savezne zemlje

Uporedite sve savezne zemlje na mapi →

Putevi do licence u Nemačkoj